Realitní kanceláře

Správa činžovních domů nabídne asistenci bytovým družstvům i majitelům nemovitostí

pexels.com

Činžovní domy jsou místem, kde je neustále ohromná spousta práce s udržováním vnitřku i zevnějšku nemovitosti a i když jsou klienti v nemovitosti poctiví, mohou tady vzniknout spousty problémů. Také to je důvodem, proč se v posledních letech stává rozšiřující služba realitních kanceláří s názvem správa činžovních domů, tak moc oblíbenou.

Pro koho všeho je správa činžovních domů určená?

Správa činžovních domů je službou, kterou může využít jakákoliv právnická či fyzická osoba, která má práva nakládat s nemovitostí. Může to tak být například majitel nemovitostí, developer starající se o její výstavbu a provoz, nebo dokonce i samotné bytové družstvo či spolek vlastníků bytů. Možnost využití této služby je tak víceméně pro všechny, kteří mají kompetenci se o budovu starat.

Pomoc s technickým dohledem nad budovou

Jednou z hlavních služeb, je pomoc s technickým stavem nemovitosti. Jsou zde menší dílčí služby, které jsou specializovány na udržování současného stavu a jsou tak většinou úklidového charakteru. Počítat ale můžete například i s neustálou havarijní službou, nebo také s revizemi. Správa činžovních domů počítá i s kompletní kontrolou měřičů energií, pravidelným hlášením vám i poskytovatelům a všemi podobnými službami.

Získáte ale i dohled nad agendou a daněmi

Nedílnou součástí správy nemovitostí celkově, jsou i poradenské právní a finanční služby. Snad žádný podnikatel nebo živnostník v České republice nemá rád podávání daňového přiznání. Jedná se o dost frustrující a zdlouhavý proces, který snad jako jediní v okolí nemáme prozatím plně virtualizovaný. Pomoc s hlídáním účetnictví, kompletní agendy, nájemních smluv i podávání daňového přiznání se tak jistě stane jednou z výhod, které budete u správy činžovních domů považovat za největší.

To Top