Byt

Správa nemovitostí: Stále více využívaná služba! Co o ní však víme?

správa nemovitostí
pixabay.com

Správa nemovitosti – to je celý soubor činností, mezi které patří klidný chod budovy, vyřešení veškerých problémů, které komplikují žití obyvatelům. Správu nemovitosti si může obstarat sám majitel dané nemovitosti nebo externisté, mezi které patří realitní kanceláře.

Co vše správa zahrnuje?

Mnoho laiků si při vyslovení pojmu správa nemovitosti neuvědomuje, že správa je náročná činnost, do které je potřeba investovat více než jen pár hodin měsíčně. Zahrnuje vše, co se vykonává v souvislosti s vlastněním nemovitost od úklidu, oprav, údržby, malování, ale i řemeslnické činnosti většího rázu, vedení účetnictví a s tím spojené záznamy, komunikace s nájemníky, pokud se jedná o panelový dům, strategické plánování, vybírání pošty a mnoho, mnoho dalšího.

Správa nemovitostní, to však není správa pouze panelových domů. Správa se vykonává i na jednotlivých bytech a rodinných bytech. Může se jednat a dlouhodobou správu nemovitosti v případě právě panelových domů, ale zároveň i o krátkodobou, pokud se někdo chystá vycestovat na nějaký čas mimo Českou republiku a nechce svůj dům nechat bez dozoru.

Proč se obrátit právě na realitní kancelář?

V okamžik, kdy se obrátíte na odborníky, kteří se o vše postarají za vás, budete se moci těšit tím, že Vám odpadne velké břemeno v podobě starostí spojených s vlastnictvím nemovitostí. Velkým přínosem bude i právní, účetní a ekonomická podpora, kterou tím získáte. Kvalifikovaní obodrnící, kteří správu prování, musí neustále sledovat veškeré novely a novinky, proto mají přesné informace v dané oblasti a celkově mají mnohem širší rozhled než my laici. Správcovství totiž již několik let neobnáší pouhé menší opravy a úpravy týkající se hlavně vzhledu interiéru a exteriéru. Jedná se také o velmi složitou legislativu, která je spojena s neustálými změnami a novinkami, které je potřeba řešit. Proto z celkového hlediska a to jak finančního, efektivnějšího je lepší obrátit se na někoho, kdo v tom umí chodit a postará se o to za vás.

To Top