Reality

Starost o nemovitost zabere spoustu času. Co když ho ale nemáte?

zdroj: pixabay.com

Starat se o nemovitost není jen tak. Kdo má takovou zkušenost, ten nám dá určitě za pravdu, že to není jednoduché. Nemovitost si vyžaduje spoustu času, starost o ni se neodmyslitelně pojí s řadou starostí a povinností, kterých se zkrátka chtě nechtě musíte zhostit. Co když ale onen tolik potřebný čas opravdu nemáte?

Jaké máte možnosti?

Vlastníte nemovitost, kterou nevyužíváte k osobním účelům a přemýšlíte, jak s ní naložit? Možností je hned několik. První z nich je nemovitost prodat, což se jeví jako ta nejjednodušší varianta vůbec. Pokud potřebujete peníze, takhle je získáte nárazově, když to dobře půjde, tak i celkem rychle. Pokud se vám prodej nemovitosti nezamlouvá, můžete ji pronajmout. O pronájem bude vždycky zájem, ať už půjde o pronájem krátkodobý nebo dlouhodobý. Tím získáte pasivní příjem, což vůbec nemusí být na škodu, protože tak skvěle přilepšíte svému finančnímu rozpočtu.

Máte nemovitost, ale nemáte čas. Co s tím?

Co když vlastníte nemovitost, na kterou ale nemáte čas? Co když nemáte čas na jednání s nájemníky a všechno s tím spojené? Od toho je tu správa nemovitostí. Pokud vám to nic neříká, je to služba, kdy za vás starost o nemovitost převezme realitní kancelář. Vy se nemusíte o nic starat, což je pohodlné a velmi jednoduché.

Pasivní příjem nebo jednorázová hotovost?

Někdo možná může řešit dilema, jestli je lepší nemovitost prodat a získat větší částku naráz, nebo si ji naopak nechat, pronajmout ji a získat tak menší, avšak pravidelný příjem. Rozhodnutí je samozřejmě na vás. Pokud vás finanční situace netlačí, může se zdát jako ideální řešení nejdříve nemovitost pronajmout a když to bude potřeba, tak prodat ji přece můžete kdykoli, ne?

To Top