Volný čas

Stěhování dokáže být opravdu šílené. Poradíme vám, jak z něj vyváznout a nezbláznit se

pixabay.com

Snad každý se už alespoň jednou v životě musel stěhovat, nebo někomu se stěhováním pomáhal. A jen pro málokteré šťastné osoby bylo stěhování příjemnou, nebo klidnou věcí. Většinou jde o opravdu hektický proces, při němž tečou nervy i peníze. Dnes vám dáme pár rad, jak i ze stěhování vyváznout naprosto v pohodě a bez jakýchkoliv starostí.

Plánujte dopředu a tvořte seznamy

Jakmile se už připravujete ke stěhování, tak začnete plánovat dopředu. Například sezonní oblečneí, které už nevyužijete raději rovnou pomalu balte a dělejte si tak kupičky a krabičky připraveného materiálu k převozu. Stejně tak se snažte cokoliv co už balíte nebo plánujete balit nejdříve poctivě zaevidovat. Udělejte si seznamy a v nich si nepiště jenom co všechno plánujete stěhovat, ale rovnou i každou věc, kterou jste připravili na přesun.

Nechte si pomoct od profesionálů

Další možností jsou profesionální služby. Jednou z nich a méně obvyklou je spolupráce s realitními kancelářemi, hlavně větší kanceláře pro něž je běžnou formou práce i správa domů nebo bytů, mají dostatek možností a v doplňkových službách například i stěhování, neboli retargeting, nabízejí. Je to rozhodně méně agresivní a unavující metoda přesunu, než kdybyste vše stěhovali úplně sami.

Druhou možností je potom oslovení profesionálních stěhovačů. Stěhovací společnosti existují už dlouhé roky a také dnes jich najdete minimálně ve větších městech celou řadu. Stejně tak jako realitní kanceláře vám pomohou především v tom ohledu, že vám mohou nabídnout dostatečné technické zázemí. Není totiž ani zdaleka tak velkým problémem získat dostatek rukou na nošení a tahání věcí a nábytku, jako spíše sehnat na dost dlouho a především dost kvalitní stěhovací vůz či dodávku. Tyto starosti vám realitní kanceláře i stěhováci určitě ušetří.

To Top