Dům

Svařované sítě a jejich praktické použití

pixabay.com

Pod pojmem svařované sítě si můžete představit známé „kari sítě“, s nimiž se hlavně v rámci stavebních prací setkala jistě velká spousta lidí. Hutní materiál, který je využíván ke zpevňování deskových ploch, mezi něž patří například základová deska.

Svařované sítě jsou ocelovým produktem, mezi jehož hlavní přednosti patří pevnost, odolnost a s tím spojená dlouhá životnost. Vyztužovací prvek, jež má však daleko širší možnosti užití, než pouze zalití do betonové směsi.

Kde lze použít svařované sítě?

Zmínit bychom se měli o tom, že svařované sítě z žebrovaného drátu musí v dnešní době podléhat příslušným normám, takže při nákupu máte jistotu, že pořizujete prezentovanou kvalitu. Díky tomu, že kari sítě jsou vyráběny ve větších plochách alespoň 2×3 metry, může být jejich užití poměrně pestré.

Typickým příkladem jsou stavby nejrůznějších konstrukcí, mezi něž patří například kotce pro zvířata. V tomto směru nemusíte volit tloušťku drátu až 8 milimetrů, ale stačí menší. Bohaté volby se vám naopak dostane při výběru rozměru oka.

K dotvoření výsledného díla pak můžete upotřebit ještě svazovací dráty, jimiž vše řádně zpevníte. A podobných příkladů pro aplikování svařované sítě bychom našli určitě více.

  • Zemědělství
  • Ochranné kryty
  • Silniční stavby
  • Chovatelství, apod.

Nezapomínejte na kvalitní dráty

Ať už se pustíte do budování čehokoliv, kde využíváte svažované sítě, neopomínejte ani na dráty, jimiž vyřešíte nejrůznější spoje. Mělo by jít o produkty válcované za studena, u nichž je dosaženo požadovaných vlastností týkajících se pevnosti v tahu a odpovídajícího množství „Zn“, jež zamezuje následné rzi.

Poznejte možnosti svažovaných sítí a drátů. Zjistěte, že jejich užití je daleko širší a rozmanitější, než se na první pohled zdá. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami.

 

To Top