Nádrže na dešťovou vodu moderní generace jsou zařízením, které rozhodně nelze porovnávat se staršími variantami. Oproti povrchovým nádržím svým umístěním získávají výhodu jak v oblasti menšího zabraného prostoru, tak i v oblasti větší estetiky.
Funkčně pak nemají konkurenci a stávají se tak rozhodně nejlepší současnou technologií, pro schraňování a užívání dešťové vody. Základem, který vás ale rozhodně nadchne, je samotné technologické řešení jako takové.
Dokonalá výdrž díky užitým materiálům
Zatím co starší nádrže byly většinou dělány z méně odolných plastových materiálů nebo dokonce bývaly kovové, tak současné nádrže jsou vyráběny pomocí polyethylenu. Jedná se o moderní plast, který je všude kolem nás. Užívá se například na plastové lahve na pití. Jenže specifikací v tomto případě je, že v této úpravě a vrstvě získává extrémní chemickou i fyzikální odolnost. Proto se rozhodně nemusíte bát toho, že by nádrž zkrátka nevydržela tlak.
Technologie bez slabých míst
Samotná výrobní technologie výhody odolného materiálu ještě umocňuje. Důvodem je to, že se používá takzvané kroužení. V rámci formy se z jediného kusu materiálu za pomocí odstředivé a gravitační síly formuje celý výrobek. Díky tomu tak na něm nenajdete jediný svár a nemá tak slabí místa.
Žebrování a jednoduché uložení
Speciální akumulační plastové nádrže na dešťovou vodu ECO-LINE mohou nabídnout další vylepšení odolnosti a funkčnosti v podobě vyztužení v rámci žebrování. Tyto výhody jsou přitom o to důležitější kvůli tomu, že není potřeba nádrže betonovat ani speciálně upravovat podloží. Jediné, co postačí je vysypání jemnějším štěrkem, aby měla nádrže prostor pro uložení. Touto možností jsou označeny takzvané samonosné nádrže na dešťovou vodu.