Byt

Ukážeme vám, proč je správa činžovního domu důležitá

zdroj: pixabay.com

Přestavte si, že vlastníte například činžovní dům v Praze či jeho okolí. Velice lukrativní část republiky, kde se ubytování hledá víceméně neustále. Během ubytování ale neprobíhá vše jednoduše a hladce a často se může stát, že se setkáte s lidmi, jež vás budou stát spoustu nervů a pochopitelně také peněz. Správa domů a správa bytů nám v tomto smyslu může doslova zachránit zdravý rozum.

Správa za vás přebírá administrativní úkony

Jakmile podepíšete plnou moc pro spolupráci, tak vám začne společnost realizující zprávu nemovitostí okamžitě pomáhat ve všech ohledech vašeho podnikání. Tím prvním jsou administrativní úkony, které jsou neodlučitelně propojeny s prací s lidmi.

Můžete si tak oddechnout v ohledu stání dlouhých řad na úřadech anebo dlouhého domlouvání s klienty. Mnohem důležitější ale je, že veškeré smlouvy realizuji profesionálové v oboru a už jen díky tomu si můžete být jisti, že jsou v naprostém souladu s vyhláškou a legislativou ČR. Tím pádem ve všech ohledech platné.

Správa činžovních domů zařizuje i kontakt s nájemci

Za běžných okolností tato povinnost padá pouze na vaši hlavu a to ve 100 % jejího plnění. Jsou lidé, se kterými je radost spolupracovat, ale mnohem víc nám v paměti zůstanou ti, se kterými to naopak bylo peklo. Správa činžovních domů mimo jiné obsahuje i kontakt s pronajímateli a tím pádem se vy osobně vyhýbáte jakékoliv konfrontaci v nepříjemných situacích.

Například i doplácení nesplněného nájemného je v tento moment povinností pod křídly správy nemovitostí. Vy totiž máte jisté, že peníze ve výši nájemného pochopitelně obdržíte přesně podle smluveného data a výše částky. Následné vymáhání a dokazování v ohledu nezaplacených záloh pochopitelně řeší pouze realitní společnost a vy s nimi jen koordinujete kroky, jakými budou přistupovat k ubytovanému klientovi. Beze strachu a starostí z toho, jestli vůbec někdy dostanete vaše právem vydělané peníze.

To Top