Kuchyně

Viděli jste už design kuchyní z tmavého kamene? Patří mezi nejoblíbenější moderní kuchyně!

pixabay.com

Tmavý design je ve spoustě věcí výhodný. Dokáže ukrýt různé nečistoty, v létě generuje spoustu chladného místa a navíc patří mezi nejmodernější trendy, kdy jsou světlé barvy na ústupu na úkor nepřeháněných tmavých zbarvení. Jedná se opravdu o neuvěřitelný trend a také kuchyně tento trend v průběhu let dohnal. Jak ale taková kuchyně z tmavého kamene může vypadat?

Tmavá, ale neskutečně efektivní

Rozhodně se jedná o kuchyni, která na první pohled dokáže oslovit především velice tmavým designem. Kámen, či jeho vzor, je většinou dělaný ve formě tmavého mramoru. Jedná se tak o černo-šedavý druh kamene, přičemž je pravidelně protkaný světlými křemennými žilkami. Hlavně kompletní kuchyně na míru z tohoto druhu materiálu vypadají naprosto neskutečně!

Na první pohled jsou dokonale elegantní, přehledné a navíc ukryjí kdejakou nečistotu. Není to tak úplně prostředí, které spadá do kategorie striktně „estetických“, ale dokáže být uvolněnějším a příjemnějším. Navíc podobné barvy i v horných letních dnech dokáží generovat spoustu chladného prostředí a vy tak můžete v podobném prostředí obědvat horká jídla v příjemném chládku. Každý přeci zná ten nepříjemný pocit, kdy teplé jídlo zkrátka nedáváte kvůli nepříjemnému horku.

Bodové osvětlení je povinností

Podobné prostředí, které ale pojme spoustu světla, tak může být poněkud problematické na kompletní osvětlení. Rozhodně je zde potřeba sáhnout k modernějším metodám, které jsou ale v rámci moderních kuchyní už naprostým standardem. Osvětlení pomocí bodových světel dokáže být opravdovou nádherou. Jednotlivá led světla mají rovnou několik velkých výhod. Zaprvé dokáží celý prostor prosvítit rovnoměrně, zadruhé tímto efektem minimalizují počet stínů a zatřetí je tento druh světla přívětivý pro oči.

To Top