Realitní kanceláře

Víte podle čeho vybírat investiční pozemky? Poradíme vám několik zásadních parametrů!

pixabay.com

Pozemky jsou každým rokem stále žádanější a zároveň se počty těch volných neustále snižují. Kdokoliv si dá dohromady tyhle dvě hodnoty rovnice, tak mu musí každopádně vyjít jednoznačný výsledek – vysoký zájem o podobné pozemky je takřka nevyhnutelný a lidé je budou společně s inflací měny kupovat i nadále. Jenže jak vybrat pozemek, abyste měli jistotu že bude žádaný? To bude tématem dnešního článku.

Vždy se věnujte rizikům v dané oblasti

Jako první je potřeba vnímat rizika. Pochopitelně vám mnozí mohou chtít nakukat, že tohle či tamto riziko není zdaleka tak důležité a nemusíte se s ním proto zneklidňovat. Jenže to není úplně pravda. Mezi jednu z těch nejrizikovějších věcí, která se vám může stát, je vlastnictví pozemku v potencionálně záplavové oblasti. Podobné pozemky jsou jen velice obtížně prodejné a musíte počítat s tím, že i když je prodáte tak daleko pod cenou standardního metru.

Vedle toho ale mohou být i další rizika jako například minulost pozemku. Mohla zde být například skládka, pozemek může být poddolovaný a další takové nepříjemnosti. To vše je pochopitelně dosažitelné nahlédnutím do katastrů nebo odbornou pomocí na místě, která se vám při takové investici na sto procent vyplatí.

Geografické položení určuje potenciál budoucnosti

Položení pozemku potom určuje, jaký potenciál bude mít teoreticky do budoucna. Jsou města, která se teprve dynamicky rozvíjejí a kolem nichž rostou postupně satelitní městečka. Jiná města jsou pak už dlouhé roky na ústupu. Pochopitelně realitní kancelář Praha vám například nabídne vždy velice lukrativní pozemek, což už nemusí platit pro spoustu menších měst. Snažte se proto před investicí dozvědět co nejvíce o okolí pozemku. A to jak například přírodními poměry, tak i občanskou vybaveností nebo pracovními podmínkami.

To Top