Dům

Vybíráme zahradní stan. Jak na to?

zahradní stan
pixabay.com

Zahradní stany jsou dnes velmi oblíbenou součástí mnohých zahrad. Proč? Jelikož dokážou vytvořit potřebné zázemí, které ochrání před:

  • Drobným deštěm
  • Sluncem
  • Větrem

Pozitiva tedy známe. Jak ale vybrat ten pravý stan, který zaručeně nezklame? Podívejte se společně s námi na hlavní parametry.

Velikost stanu

Ta je důležitá hlavně s ohledem na to, jak velkou máte zahradu. Primárně zohledněte to, abyste vybrali takový kvalitní zahradní stan, který se vám na ni skutečně bez potíží vejde. Dále myslete i na to, v kolika lidech zde trávíte čas. Pokud jenom v rámci rodiny, dá se říci, že vám mohou postačovat řešení o velikosti 3 x 3 metry. Jestliže ale pořádáte pravidelné grilovací párty nebo jiné oslavy, kde se sejde větší společnost, už doporučíme hledět na rozměry větší.

Konstrukce stanu

Dnes jsou k dispozici dvě možnosti, ze kterých lze vybírat. Buď klasická, která je sice levnější a lehčí, ale její montáž i demontáž je složitější. Druhou možností je parádní party stan označovaný jako nůžkový. Jeho unikátem je téměř bleskové rozložení a složení, jelikož jde o celistvou konstrukci, kterou pouze roztáhnete a upevníte plachtu. Jejím pozitivem je i celkově větší stabilita a odolnost.

Na co dále myslet?

Hlavní parametry máme zmapovány. Nyní se podívejte také na další vlastnosti, které je dobré zohlednit. Sem řadíme třeba i to, z jakého materiálu je plachta a kolik toho vydrží – třeba v souvislosti s deštěm. Volit lze ale i barvu plachty, kterou doporučujeme spíše neutrální. Dále se hodí brát v potaz i to, zda má zahradní stan takzvané bočnice. Ty poskytnou ochranu v případě silnějšího větru, jelikož vytvoří pevné stěny, přes které neprojde. Dále se můžete zaměřit i na možné příslušenství, jako je třeba přenosná taška. Ta nejenom usnadní transport, ale také zajistí snadnější uložení na požadovaném místě.

 

 

To Top