Interiér

Vyznáte se ve vysavačích? A víte, který je ten nejlepší?

www.pixabay.cz

Vysavače představují základní vybavení každé domácnosti. Jen málokdo by se bez tohoto praktického pomocníka dokázal obejít. Zatímco dříve se svědomité hospodyňky mohly spolehnout pouze na vysavače sáčkové, dnešní moderně pokročilá doba vám dává na výběr z daleko pestřejší nabídky –  v sortimentu tak nechybí vysavače bezsáčkové, robotické, ruční i víceúčelové. Pokud si nejste jisti s výběrem, pak si nenechte ujít následující řádky. Ty vám poradí, do kterého typu vysavače se vyplatí investovat!

Když je vysávání radost

Při výběru nového vysavače záleží především na způsobu oddělení nečistot z nasátého vzduchu. V tomto ohledu se jednotlivé druhy vysavačů hodně liší a každý z nich vám nabízí jiné výhody. Vyberte si pro sebe takový vysavač, který splní nejen vaše představy na kvalitu vysávání, ale díky kterému vás tato domácí práce začne i bavit. Pojďme si je v dnešním článku společně představit!

  • Sáčkové vysavače

Sáčkové vysavače představují známou klasiku, kterou má doma asi drtivá většina lidí. Největší výhodou tohoto typu vysavače je příjemná pořizovací cena, dobrý sací výkon, malé rozměry a snadná údržba. U sáčkových vysavačů je filtrace vzduchu zajištěna výměnným sáčkem vyrobeným z netkané textilie nebo papíru, které se po maximálním naplnění vymění.

  • Bezsáčkové vysavače

Největší výhoda bezsáčkových vysavačů spočívá právě v absenci pytlíků, které nemusíte neustále měnit, díky čemuž odpadají jisté výdaje. Tento typ vysavače se rovněž pyšní i velice dobrým sacím výkonem, který je na rozdíl od sáčkového vysavače stálý – u prvního typu se síla výkonu snižuje naplněním odpadového pytlíku. Princip bezsáčkových vysavačů funguje tak, že nasátý vzduch rotuje uvnitř vysavače a vlivem odstředivé síly dochází k usazování nečistot ve speciální nádobě.

  • Ruční vysavače

Ruční vysavače jsou vhodné pro vysávání drobných nečistot na menších plochách – celý pokoj byste s nimi vysáli asi jen stěží. Co se výhod týče, určitě musíme zmínit malou hmotnost, za nevýhodu lze označit nízký sací výkon a nutnost po čase vysypat a umýt trvalý filtr.

  • Robotické vysavače

Určitě nesmíme opomenout populární robotické vysavače, které si v poslední době získávají stále více příznivců. Jsou vhodné především pro ty, kteří si práci chtějí usnadnit a nechají tak veškerou aktivitu na vysavači. Výhodou je, že jej můžete zapnout kdykoli a nechat jej pracovat, protože moderní kousky jsou extra tiché a vy tak o jejich chodu ani nevíte.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top