Reality

3 možnosti, jak naložit s nemovitostí, když budete delší dobu žít v zahraničí

zdroj: pixabay.com


Naskytla se vám příležitost odjet na delší dobu do zahraničí? Pokud jste po takové možnosti dlouho toužili, pak by byla obrovská škoda, pokud byste si ji nechali utéct mezi prsty – zvláště pak z toho důvodu, že další možná příležitost už by přijít nemusela. Možná vám vrtá hlavou otázka, jak naložit s nemovitostí, kterou máte ve svém vlastnictví a kterou byste tu po svém odjezdu měli nechat. Možností, jak s nemovitostí naložit, je několik a záleží na vás, pro kterou se rozhodnete.

Možnost první: prodej

Jako první logická možnost se nabízí prodej nemovitosti. Pokud víte, že budete v zahraničí třeba několik let a chcete odjíždět s pocitem, že vás tady nic nedrží, může se jako nejlepší řešení jevit právě prodej nemovitosti. Pokud se nemovitost rozhodnete prodat, začněte s tímto krokem s dostatečným předstihem, protože k prodeji nemovitosti se pojí celá řada povinných úkonů a postupů, které je potřeba dodržet.

Možnost druhá: pronájem

Druhou možností je nemovitost pronajmout, což je ideální volba pro ty, kteří se nemovitosti nechtějí vzdávat, ale zároveň nechtějí, aby v době jejich nepřítomnosti zcela prázdnotou. I s pronájmem nemovitosti jsou ale určité starosti, proto pokud se rozhodnete nemovitost pronajímat, vyřešte vše s předstihem, abyste pak případné náležitosti nemuseli řešit tzv. za velkou louží.

Možnost třetí: správa nemovitostí

Do třetice všeho dobrého je zde možnost využít službu nabízenou realitní kanceláří. Služba se jmenuje správa bytů a domů a spočívá v tom, že svou nemovitost svěříte do rukou realitní kanceláře, která ji za vás nabídne k pronájmu a bude se o vše starat. Vy získáte pravidelný měsíční příjem, což je v podstatě stejné, jako v případě, kdy byste nemovitost pronajímali sami, akorát s velkým rozdílem, že nebudete muset řešit hledání nájemců, sepisování smluv, přepisování energií a další věci, které se s tímto krokem pojí.

To Top