Reality

3 důvody, proč investovat do nemovitostí

zdroj: pixabay.com


Zatímco dříve většina lidí volné finance investovala do cenných papírů a akcí, v posledních letech stále více z nich přichází na to, že investice do nemovitostí je daleko lepší nápad. Pakliže disponujete financemi, které momentálně nechcete nijak využít, pak možná i vy zvažujete, že byste je investovali do nemovitosti. My pro vás máme hned 3 důvody, proč se investice do nemovitosti určitě vyplatí.

Důvod číslo jedna: dvojí zhodnocení financí

První důvod zní jasně a uslyší na něho snad úplně každý: investice do nemovitosti vám zajistí hned dvojí zhodnocení vašich financí. To první je logické: cena nemovitosti poroste, takže pokud byste ji jednoho krásného dne chtěli prodat, pravděpodobně ji prodáte za vyšší cenu, nežli za jakou jste jí pořídili. Druhé zhodnocení investovaných peněz slibuje nájemné, pakliže nemovitost pronajmete, budete každý měsíc získávat pravidelný příjem v podobě nájmu. A to rozhodně není k zahození.

Důvod číslo dva: kdykoli ji můžete prodat a peníze získat zpět

Nemovitosti se prodávají a kupují pořád, ještě nikdy se nestalo, že by se třeba několik let neprodala nebo nekoupila ani jedna nemovitost, což vám potvrdí nejedna realitní kancelář. To vám dává jistotu, že pakliže budete jednoho dne potřebovat peníze, vždy můžete svou nemovitost v poměrně krátké době prodat, protože o bydlení bude vždy velký zájem. Je to vaše pojistka pro ty nejhorší chvíle, kdy by byla zapotřebí velká finanční injekce.

Důvod číslo tři: nízké riziko propadu na trhu

Třetí důvod tak trochu nahrává do karet i tomu předchozímu: na rozdíl od akcí nebo od komodit je na realitním trhu daleko menší riziko propadu. Tím chceme říci, že zde máte daleko menší šanci, že proděláte, protože například na trhu s komoditami je daleko vyšší riziko propadu trhu. I kdyby byla opravdu velká krize, lidé vždy budou potřebovat někde bydlet, kdežto pokud by přišla krize, první věc, které by se pravděpodobně zbavili, by byly komodity nebo akcie. Bydlení rozhodně ne.

To Top