Reality

3+1 rada jak vybrat správnou investiční nemovitost

www.pixabay.com

Investice do koupě nemovitosti je výborným způsobem, jak zhodnotit nevyužité finance, které se vám bez povšimnutí povalují na bankovním účtu. Jestliže máte peněžní prostředky, pro které momentálně nemáte vhodné využití, pak je investujte do koupě bytu, který můžete pronajímat. Ačkoli je nutná počáteční investice, po určitém čase se vám veškeré peníze vrátí i s úroky – ovšem jen v případě, kdy si vyberete správnou investiční nemovitost!

Rada první: lokalita

U nemovitosti není důležitá jen její velikost, ale i její umístění. Lokalita je proto v tomto případě klíčovým faktorem. Rozhodněte se tedy, kde by se měla investiční nemovitost, kterou chcete koupit, nacházet. Pamatujte, že objekt nacházející se v centru města bude snadnější pronajmout, nežli nemovitost zastrčenou na druhém konci, daleko od všech důležitých zařízení.

Rada druhá: velikost

Dalším důležitým faktorem je velikost nemovitosti. Není na škodu udělat si soukromý přehled o tom, o jak velké byty je v dané lokalitě zájem. Různě prostorné byty na prodej Praha vám dávají příležitost rozhodnout se, zda investujete do bytu 2+1, dáte přednost menšímu 1+kk nebo naopak peníze vložíte do koupě bytu o rozloze 4+1.

Rada třetí: cena

Třetím krokem je určení ceny. To samozřejmě záleží na tom, jakou finanční částkou disponujete. Řada lidí, kteří nedisponovali dostatečně vysokou vlastní finanční rezervou, sáhla po možnosti půjčky, díky čemuž se jim otevřely daleko větší obzory pro koupi. Dobře si ale rozmyslete, kolik investujete. Na výši ceny se podílí lokalita, velikost i typ objektu.

Rada čtvrtá: smlouva

Koupě investiční nemovitosti je jedna věc. K tomuto kroku se uchylujete s nejen s vidinou investice, ale i s vidinou výdělku. Proto je určitě na místě napsat si takovou smlouvu, která bude hrát ve váš prospěch. S tím souvisí i výběr nájemníka.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top