Reality

Na co si dát pozor při hledání pronájmu? Prozradíme nejčastější úskalí!

www.pixabay.com

Pronájem bytu představuje ideální řešení pro případ, kdy potřebujeme vyřešit otázku vlastního bydlení, ale nechceme se trvale vázat k jednomu místu. Najít si vhodný pronájem za slušnou cenu ale není mnohdy tak jednoduché a to i přes skutečnost, že nabídka nemovitostí je poměrně vysoká. Ne vždy se totiž naše představy musí shodovat s realitou nemluvě o skutečnosti, že často majitelé nemovitostí nabízí pronájem za směšně vysokou cenu, která ani zdaleka neodpovídá reálné hodnotě bytu nebo jeho lokalitě.

Jak si najít vyhovující pronájem a nenaletět?

Stále lákavějším místem k životu se stává Praha, která vám má hodně co nabídnout jak v otázce pracovních příležitostí, tak i kulturního vyžití nebo dobrého sociálního zastoupení. Možná i vás zlákala vidina života v hlavním městě a nyní hledáte byty k pronájmu Praha, které by splnily vaše představy a do posledního detailu předčily vaše očekávání. Dejte si ale pozor – Praha je velké město, kde se můžete nepěkně spálit. Na co si tedy dát pozor při výběru?

Zásady pro správný výběr bytu:

  • v první řadě si udělejte jasnou představu, jak prostorný byt hledáte
  • zamyslete se nad svými příjmy i výdaji a najděte maximální možnou výši nájemného, kterou budete schopni platit, aniž byste se dostali do finanční tísně
  • ujasněte si, kde chcete, aby se váš nový byt nacházel – chcete žít v centru města, kde to žije, nebo spíše v okolí Prahy, kde je více klidu?
  • na závěr byste měli mít jasno i v tom, zda hledáte byt s vybavením nebo bez vybavení – vycházejte z toho, zda máte vlastní nábytek, zda jste ochotni si jej koupit či zda je pro vás jednodušší pronajmout si již vybavený byt

Nepřijímejte hned první nabídku
Bytů k pronájmu je v Praze nepřeberné množství. Doporučujeme vám si vybírat a neskočit ihned po první nabídce, kterou dostanete. Prohlédněte si minimálně 3 byty – jestliže mezi nimi bude ten pravý, pak máte vyhráno. Nebude-li se vám líbit ani jeden, neváhejte hledat dál!

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top