Byt

4 nejčastější triky nesolidních realitních kanceláří

nemovitost
pixabay.com

Trh s realitami je plný šmejdů, kteří se snaží vydělat za každou cenu. Prodejce nemovitosti, který si nedá pozor, může velmi snadno naletět na triky nesolidních makléřů, přijít o peníze a ztratit iluze o férovém jednání. Takové nepoctivérealitní kanceláře používají léta stále stejné triky. My vám je rádi prozradíme.

Trik č. 1 – Prodáme to za nejvyšší cenu!

Každý prodejce si přeje nemovitost prodat za co nejvíce peněz. Realitní makléř mu potvrdí, že cena je naprosto v pořádku a přiměje prodávajícího k podpisu exkluzivní smlouvy. Hned poté realitní kancelář zapomene na sliby, prodej se vleče a prodávající chtě nechtě musí jít s cenou dolů. Realitní kanceláři však zůstane pěkná provize.

Trik č. 2 – Kupec, který neexistuje

Oblíbeným trikem je tzv. fiktivní kupec. Realitní makléř prodejci zavolá s tím, že má vážného zájemce ochotného zaplatit okamžitě. Pro pořádek je však nutné podepsat zprostředkovatelskou smlouvu zahrnující pěknou provizi. Po podpisu kupec zmizí a důvěřivý prodávající je polapen.

Trik č. 3 – Nejsem žádná realitka!

Na váš inzerát se ozve muž či žena tvrdící o sobě, že je přímý zájemce. Sjedná si schůzku, byt si důkladně nafotí (např. pro těhotnou manželku či zaneprázdněného manžela) a zmizí. Druhý den prodávající najde svoji nemovitost inzerovanou neznámou realitní kanceláří za podmínek, které nebyly řečeny.

Trik č. 4 – Mladý pár hledá byt v této lokalitě

Kolik takových a podobných inzerátů jste již viděli na vstupních dveří do vašeho domu? V téměř 100 % případů se jedná o inzerci vylepovanou brigádníky, které zaměstnáváne zrovna poctivá realitní kancelář. Zdánlivě bezplatná inzerce se pouze snaží lapit prodejce do některé, ze svých pastí.

Chcete-li se vyhnout patáliím s nesolidními realitními kancelářemi, nenechte se přesvědčit falešným úsměvem a zdánlivě profesionálním chováním. Najděte si poctivou realitní kancelář Praha. A nyní si před podpisem zprostředkovatelské smlouvy můžete důkladně prověřit, že nepoužívá některý z triků nepoctivých realitních kanceláří.

To Top