Dům

5 důvodů, proč se rozhodnout pro IVT AIR-X

pixabay.com

V České republice nenajdete čerpadlo se systémem vzduch/voda, které by se svými parametry mohlo rovnat IVT AIR-X. Snad i proto je právě IVT AIR-X nejprodávanějším čerpadlem ve své kategorii. V čem konkrétně předčí své konkurenty, to se dozvíte na níže uvedených řádcích.

Nejnižší spotřeba elektřiny

IVT AIR-X má nejnižší spotřebu elektřiny ve své třídě. Topný faktor SCOP 4,84 a energetická účinnost 203 % jsou s odstupem nejvyšší v dané kategorii (druhé čerpadlo v pořadí má topný faktor SCOP 4,03). Pokud bychom porovnali IVT AIR-X s nejméně úspornými čerpadly splňujícími podmínky pro udělení státních dotací, tak IVT AIR-X má o 63 % nižší spotřebu elektřiny!

Objemu ohřáté teplé vody

IVT AIR-X je mimořádně efektivní v ohřevu teplé vody. Zásobník tohoto čerpadla je největší ve své třídě, nejvyšší je i objem ohřáté teplé vody – 284 litrů o teplotě 40 °C. Topný faktor ohřevu vody je rovněž nejvyšší v dané třídě, viz tabulka níže.

Porovnání IVT AIR-X s konkurencí

porovnání

Velmi tichý provoz

I pokud jde o hlučnost provozu, patří IVT AIR-X ke špičce na trhu. Nominální hlučnost 40 Db(A) při běžných otáčkách kompresoru je nejnižší v rámci kategorie. Volitelný noční režim pak snižuje hlučnost o další 3 dB(A).

Příznivé pořizovací a provozní náklady

Instalace IVT AIR-X probíhá bez technika chlazení, konzole je součástí venkovní jednotky. Toto čerpadlo nevyžaduje revizi chladiva a je na něj poskytována záruka 5 nebo 10 let, tj. majitelé tohoto čerpadla mají jistotu, že jim IVT AIR-X bude dlouho dobře sloužit.

Věří mu nejvíce lidí

IVT AIR-X je nejprodávanější tepelné čerpadlo na českém trhu. Počet jeho instalací dlouhodobě roste a v prvním čtvrtletí tohoto roku se vyšplhal na hodnotu 2 000, viz graf níže.

IVT AIR-X je nositelem evropské značky kvality tepelných čerpadel Q, která majitelům čerpadel dává tyto garance:

 • existence prodejní sítě, technické podpory a servisu
 • shoda všech hlavních komponentů a soulad mezi mezinárodními i vnitrostátními předpisy a nařízeními (CE)
 • dvouletou plnou záruku se závazkem dodávek náhradních dílů po dobu nejméně 10 let
 • minimální hodnoty efektivnosti (COP)
  • země– voda B0/W35 – 4,3
  • voda – voda                        W10/W35 – 5,1
  • vzduch – voda A2/W35 – 3,1
  • přímé odpařování– voda E4/W35 – 4,3
To Top