Stavba

Chcete být soběstační? Pořiďte si solární panely

obrázek: www.maxpixel.net

Chcete být soběstační? Pořiďte si solární panely

Možná byla kdysi elektřina za babku, ale dnes její cena i přes bombastické reklamy stále stoupá. Stačí se podívat na ceníky před deseti lety a nyní. Ale vy nemusíte být stále jen otroky nenasytných společností, pořiďte si solární panely. Sice budete muset najednou vydat určitou finanční částku, ale ta se vám za pár let vrátí. A pak už můžete být soběstační. Solární panely z vás udělají svobodného člověka. Budete konečně nezávislí na velkých energetických firmách. Ať si pak zdražují, jak chtějí. A co víc, nadbytek elektřiny můžete dodávat do veřejné sítě a společnosti vám za ní budou ještě platit.   

Solární panely se pořád zdokonalují

Solární panely jsou výhodné i pro malý rodinný domek. Nemusí pokrýt vaši celou spotřebu elektrické energie, ale jen část. I to se vám vyplatí. Dnešní fotovoltaická energetika už je na takové výši, že dokáže ze slunečního svitu získat velkou část elektřiny. A stále se zdokonaluje. Solární panely si můžete dát na rovnou střechu, na šikmou nebo dokonce na fasádu. Vyberte si firmu, která se na instalaci solárních zařízení specializuje. Jsou nutné speciální držáky, které panely pevně drží. Dnes se používá hliník, který je lehký a vaši střechu nezatíží.

Solární panely – pro teplo nebo na výrobu elektřiny

Překvapí vás, že zkušené firmy namontují solární panely velmi rychle. Od rozhodnutí být nezávislý na velkých energetických firmách až po příjem vlastní elektřiny, neuplyne dlouhá doba. Solární panely nemusí být jen na rodinném domě. Pokud máte nevyužitou plochu, nechte si je instalovat tam. Využívají se také pro ohřev vody v bazénu, či jako doplněk k vytápění. A víte, že velcí nadšenci pro solární energii využívají tato zařízení jako energetický zdroj pro spotřebiče ve svých karavanech? Solární zařízení se dělí na termické sluneční kolektory určené pro přeměnu sluneční energie na teplo a fotovoltaické kolektory, které vyrábějí elektřinu.

To Top