Byt

Chcete prodat byt? Jděte na to přes realitku!

prodej bytu
pixabay.com

Ne všem z nás se za život dostane takové příležitosti, aby například zdědil byt po rodičích nebo prarodičích a neměl pro něho využití. V takovém případě, kdy zdědíme nemovitost a nechceme ji osobně využívat, nejčastěji volíme to nejjednodušší řešení: prodej! Jenže prodat nemovitost není jen tak, i když se na první pohled zdá, že je to hračka. Je s tím kupa práce, spousta starostí, zařizování a papírování – a přiznejme si upřímně: komu z nás by se do toho chtělo?!

Domluvte se s realitní kanceláří

Co se nemovitostí týče, ať už těch, které jsou určené k pronájmu, nebo těch, jež jejich majitelé dali k prodeji, je vždy lepší vše řešit přes realitní kancelář. U té máte jistotu seriózního jednání na úrovni, tedy v případě, kdy se rozhodnete spolupracovat s některou renomovanou společností. Není se tak čemu divit, že jakmile lidé řeší prodej nemovitosti, obrací se na pomoc realitní kanceláře.

Proč to řešit přes realitku?

Existuje hned několik dobrých důvodů, proč svou nemovitost prodat přes realitní kancelář. Jestliže v těchto vodách neumíte chodit, pak si těžko odhadnete kupní cenu. Buď byste střelili moc vysoko a za byt požadovali směšnou částku, nebo byste se jen snažili prodat pod cenou, takže byste na tom byli biti. Ani jedna možnost není správná. Dalším dobrým důvodem je rychlost prodeje, kdy opět zmíníme, že je potřeba vybrat pro spolupráci ověřenou realitní kancelář, která už má něco za sebou. Ta dokáže vaši nemovitost prodat v poměrně krátkém čase, který bude několikanásobně kratší, nežli v případě, kdy byste se o prodej bytu snažili na vlastní pěst. Do třetice všeho dobrého zmíníme skutečnost, že se vším budete mít daleko méně práce. Nebudete řešit papírování, nebudete provádět prohlídky nemovitosti, kdy byste se museli přizpůsobovat zájemcům a v případě, kdy byste byt přeci jen prodali, se nebudete muset starat o papírování a další náležitosti, které se s prodejem nemovitosti neodmyslitelně pojí.

To Top