Dům

Činžovní domy a jejich řízení není legrace. Existují ale nástroje, které vám s tím pomohou

Jak se říká, nejhorší je práce s lidmi. Činžovní domy přitom mohou obsáhnout klidně i desítky bytových jednotek a celou řadu lidí, kteří v nich bydlí. Najednou se tak ocitáme v případě, kdy je malá šance na stoprocentní shodu.

To je asi ten největší problém, který správci a další podobné osoby potkávají v případě, kdy se jedná o řízení a komunikování v rámci nemovitosti, jako je právě činžovní dům. Existují ale možnosti, jak tato jednání podstatně zjednodušit.

Najmutí profesionálního vedoucího výboru

Ať už se jedná o spolek majitelů bytů, nebo jiný druh spolku, tak je jeho hlavním centrem výbor. Ten standardně bývá složen ze tří členů, přičemž jeden z nich je předsedou celého výboru. To vše je přitom odůvodněno tím, aby byla zajištěna rozhodovací moc, ale také nebyla v rukou jedince. Jenže i v takovém složení se nemusí hledat shoda dobře.

Zajímavou možností je najmutí profesionálního předsedy. Většinou se jedná o odborníky z realit, které mají zkušenosti s řízením nemovitostí i týmů osob. Hlavním cílem takového předsedy je přitom jediné. Zařídit, aby bylo možné se dohodnout na základě toho, co je objektivně nejlepší pro nemovitost samotnou.

Správa nemovitostí převezme starosti za vás

Druhou možností je potom správa nemovitostí, která je pro činžovní domy doslova ideální službou. V rámci ní je totiž možné převzít velké množství zodpovědností na svá ramena. A mezi zodpovědnosti, které společnosti provozující správu nemovitostí mohou patřit, je také zodpovědnost rozhodovací. V rámci správy dostanete jistotu toho, že nemusíte řešit denní problémy. Dostanete do rukou nástroj, který automaticky sám řeší problémy jak lidského rázu, tak dokonce i finančního, právního nebo v případě potřeby technologického.

 

To Top