Reality

Co můžete udělat pro to, abyste ubytovali jen kvalitní klienty?

unsplash.com

Pronajímání nemovitostí je bezesporu jednou z těch nejlepších metod, jak můžete zhodnotit víceméně libovolnou nemovitost. Jenže zároveň se jedná o jednu z těch, které s sebou nesou celou řadu rizik. Zatím co v případě klasického prodeje nemovitosti jednoduše máte vystaráno hned po jeho skončení, tak pronájem je nekončící boj.

Všechno je ale únosné a je to víceméně i velice příjemný druh výdělku, pokud vše ze strany lidské komunikace probíhá v pořádku. Bohužel je ale nutné přiznat, že i tady je kámen úrazu největší. Jediné, co můžete udělat je dát si pozor na to, koho budete ubytovat.

Kontrola minulosti klienta díky registrům

Dneska už nepotřebujete nutně služby právníků a advokátů k tomu, abyste mohli nějakým způsobem ověřit bonitu klienta. Stále pochopitelně platí to, že se profesionální společnosti dostanou mnohem jednodušeji do velkého množství specifických druhů registrů. Zároveň jsou ale i mnohé registry dávno dostupné široké veřejnosti. Typicky jde o registry dlužníků SOLUS, nebo centrální registr exekucí. Zde můžete získat informace na základě iniciále, které stejně musí klient uvést do smlouvy.

Správa nemovitostí jako kvalitní štít

Další možností je potom správa nemovitostí, která by vám mohla extrémně pomoci v mnohem větším množství ohledů nežli jenom v tom, kdo přesně bude ubytovaný. Nejde ale ignorovat fakt, že vám například správa bytů právě tuto funkci nabízí. Jednou z mnoha součástí této specifické služby je kupříkladu fakt, že se postará o kompletní obsazení nemovitosti.

Ať už jde tedy o jeden byt, nebo celý činžovní dům, tak správa nemovitostí vždy ručí za to, že bude obsazený a bude vydělávat peníze. Přitom vám ale zaručí také to, že budou klienti bonitní díky mnoha způsobům prověření jejich minulosti a schopnosti platit svoje závazky.

To Top