Byt

Dům nebo byt? – jak se rozhodnout?

www.pixabay.com

Každý jsme jiný? Jeden člověk shání rozlehlou parcelu, kde bude mít velký dům, bazén a zahradu někde na vesnici. Někdo jiný má zájem o útulný byt v centru města. Každý dává přednost něčemu jinému.

Když se lidé hodlají stěhovat a investovat do nemovitosti na bydlení, stojí před nelehkou otázkou a to dům nebo byt. Základem všeho je určit si své priority a ujasnit si, jaké dostupné finanční prostředky jsou k dispozici. Protože finance jsou hlavním parametrem. V zásadě vždy platilo to, že byt vyšel celkově levněji, než koupě celého bytu. Již tomu tak není. Velmi záleží na lokalitě, ve které se daný byt nebo dům nachází. Podstatné je nepřehlížet žádné aspekty, protože to co se nám momentálně může zdát v podstatě nedůležité, může být v budoucnu velmi podstatné.

Ať budete vybírat byt nebo dům, rozhodně nejednejte ukvapeně. Nekupujte hned první variantu, kterou vidíte. Vše pořádně promyslete a rozhodně si zkuste prohlédnout co nejvíce nabídek. Prozkoumejte stávající situaci na trhu a zjistěte si, jak se daná nemovitost právě pohybuje. Bylo by škoda, aby jste zbytečně sáhli hluboko do kapsy. Rozhodně se před samotnou koupí poraďte s odborníky.

Jaké otázky si položit, při výběru nemovitosti?

– Jak velkou rodinu plánuji?

– Jsem aktivní typ člověka?

– Budu dojíždět do školy nebo do práce?

– Mám rád kulturní vyžití?

Takže celkově by hlavním aspektem při rozhodování, měl být Váš styl života.

Pokud máte rádi přírodu a čistý vzduch a hodně prostoru kolem sebe, volte spíše vesnice a nebo okraje měst. Pokud máte naopak rádi kolem sebe hodně lidí, aktivní život, kulturní vyžití a celkový shon, centrum města bude pro Vás ideální.

Další otázkou pro Vás může být, zda zvolit novostavbu nebo nějakou starší zástavbu. Je potřeba si uvědomit opět své finanční prostředky a také fakty ohledně případných investicí, do udření kvality bydlení.

Co na závěr říci? Bohužel je rozhodování ohledně koupi nemovitosti z velké části ovlivněno právě finančními prostředky a následně celkovým typem naší osobnosti. Proto hodně zvažujte a přemýšlejte, než se rozhodnete pro koupi.

To Top