Zahrada

Efektivní systémy pro sběr dešťové vody nyní za zlomek ceny díky dotacím

unsplash.com

Dešťová voda by měla být pro správu a údržbu pozemku rozhodně jediným zdrojem, který bychom měli používat. Pitná voda je extrémně drahá na to, aby byla využívána pro podobné účely, a přitom jenom málokterý komplet má to štěstí, že disponuje vlastní studnou nebo pramenem.

Jenže schraňování velkého množství dešťové vody může být komplikované. Nyní na to můžete využívat nádrže na dešťovou vodu, velice kvalitní a efektivní řešení, které se vám rozhodně už na první pohled zalíbí. Problémem ale může být právě jeho cena.

Kolik může stát nádrž a příslušenství?

Samotná nádrž pochopitelně bude vždycky tvořit tu největší část ceny, protože jde o nejkomplikovanější a největší část celého systému. Přesto se ale mohou i okolní komponenty vyhrabat podle rozsahu a vlastností systému do mnohdy až překvapivě vysokých hodnot. Jako standard na běžné systémy bychom měli počítat s desítkami tisíc korun. Pokud ale volíte opravdu robustní systém, tak i stovky tisíc nemusí být ničím nereálným.

Dotace na dešťovou vodu vám pomůže

Financování ale není jenom na vás. Mimo mnohých dalších dotací nabízí ministerstvo pro místní rozvoj i takzvanou dotace dešťovka, kterou často potkáváme i pod pojmem dotace na dešťovou vodu. Ta je k dispozici nejen soukromým žadatelům, ale také firmám. Umožňuje přitom zásadním způsobem hradit velkou část nákladů na systém jako takový.

Není to ale legrace!

Spousta společností nabízí pomoc s vyřízením dotace jako takové. Nejedná se totiž o žádnou legraci. Zcela naopak jde o poměrně dost propracované potřeby, jako jsou konstrukční plány, odborné posudky a mnohé další. Proto pokud chcete mít jistotu toho, že se vám povede dotaci získat, není špatným nápadem využít pomoci odborníků z dané společnosti k podání dotace.

To Top