Zahrada

Efektivní využití dešťové vody na domečku

pixabay,com

Pro lidi starající se o pozemky jako jsou zahrady, okolí rodinného domu, sady a další podobné, je naprosto zásadní potřebou dostatek vody pro zavlažování. Samotná užitková a pitná voda je přitom moc drahá na zavlažování větších ploch a může tak vznikat téměř neřešitelný problém. A to především v dobách, kdy se mnohé sezony nemůžeme dočkat kvalitního deště.

Zachycování deště už není o barelech pod okapy

Původní zahrádkáři v hobby i profesionálním spektru se zkrátka spoléhali na vodu spadlou z nebe, kterou zachytí nádoby a nádrže většinou pod okapy. Dneska už jsou možnosti pro zachycování cenné tekutiny mnohem sofistikovanější a díky nádržím na dešťovou vodu ji lze nejen absorbovat, ale dokonce i schraňovat a využít.

Samotné nádrže mají přitom velice rychlou a jednoduchou instalaci. Do vyhloubených děr stačí pouze vysypat dno mělkým štěrkem a celou soustavu rozvodů do ní umístit. Ty jsou tvořené ze speciálního plastu, který slibuje odolnost proti běžným mechanickým i chemickým činitelům. Veškeré komponenty jsou navíc metodou kroužení tvořeny z jednoho jediného kusu plastu a díky tomu nebezpečná a citlivá místa spárů na nádržích ani komponentech zkrátka nenajdete.

Kolik nádrže na dešťovou vodu mohou stát

Nádrže na dešťovou vodu nejsou úplně tou nejlevnější záležitostí a zcela upřímně je potřeba promyslet, zdali jsou i pro vás dobrou volbou a dostanou adekvátní využití. Mohou fungovat nejen pro účel schraňování a užití vody, ale také pro odvodňování problémových ploch, jako mohou být parkoviště a zámkové dlažby kolem domů a podobných objektů. Můžete tak spojit více užití v jednom jediném zařízení. Cena se pohybuje od desítek do stovek tisíc v závislosti na velikosti a využití nádrže na vodu. Pro zájemce je k dispozici dokonce i možnost využít dotace na dešťovou vodu, které mají vysokou úspěšnost a zákazník tak nemusí celé zařízení financovat pouze ze „své kapsy“.

To Top