Byt

Hrozí pandemie koronaviru dopady na realitní trh?

zdroj: pixabay.com

I když se situace v České republice podle posledních prognóz neustále lepší, a dokonce to vypadá, že pandemie u nás doma pomalu ustupuje, tak stále visí ve vzduchu nespočet otázek ve všech ohledech podnikání. Tyto otázka se věnují především dopadů na schopnost prodeje a koupě klientů.

Hrozí realitnímu trhu krize?

Realitní trh je vysoce specifickou záležitostí. V první řadě je potřeba si uvědomit, že je víceméně sezonní záležitostí. Nikdo se totiž nechce stěhovat a vybavovat v zimním období, kdy je to vyloženě na obtíž. Naopak se všichni snaží o koupě a pronájmy především v jarním období, kdy nejsou kolize letní dovolenou a stěhování probíhá v příjemném jarním teple.

Letošní jarní sezona je ale doslova rozervaná vejpůl nástupem pandemie koronaviru. Ta v prvních týdnech svého působení v Česku paralyzovala většinu obchodních okruhů v závislosti na restriktivních opatřeních vlády. Stejně tak i veřejnost aktuálně schovává každou korunu a veškeré oblasti podnikání včetně realit mají strach z nedostatečné schopnosti investic. Ve většině případů ale můžeme majitele nemovitostí uklidit. Jedná se o trh s potřebnými věcmi, bez nichž žít nejde. Zde se vždy najdou upřednostněné peníze a investice.

Správa činžovních domů a bytů jako pomoc v nouzi

Opravdu nepříjemnou situací se v aktuálním období jeví hlavně eventualita, kdy nejsou bytové a činžovní domy adekvátně obsazené. Nový zájemci jen tak nepřijdou a pokud nejsou ti stálí, tak to může být dokonce existenční problém. Díky službám jako je správa činžovních domů ale můžete mít jistotu alespoň minimální obsazenosti svých nemovitostí, a i v současné krizi se tak nemusíte obávat nepříjemných ztrát či dokonce úplného bankrotu. Správa nemovitostí je přitom jednorázovou a velice levnou investicí do jistot ve vašem podnikání.

To Top