Dům

Správa nad majetkem bude ještě bezpečnější

zdroj: pixabay.com

Správa nemovitostí je služba pro podnikatele i běžné lidi, kteří chtějí pomoci či úplně řídit běh a údržbu většiny běžně dostupných druhů nemovitostí. Služba se stává populárnější a s ní se pochopitelně donedávna množil i počet firem, které je nabízejí. Dnes se tento počet ale zastavuje, protože nároky na odbornost se neustále zvyšují. Co nového můžeme čekat?

Správa domů jen pro zkušené

Tou nejzajímavější změnou, která v tomto ohledu přistála na stole podnikatelů k začátku letošního roku, je nově stanovená časová hranice povinné praxe v oboru. Nově pokud chcete zprostředkovávat službu správy nemovitostí jako například správa činžovních domů, bytů či běžných domů, tak potřebujete pěknou řádku let praxe v realitním či příbuzném obchodě.

Správa je to výtečná především pro potencionální klienty realitní společností. Mohou se totiž nyní spolehnout na to, že firma, jež tyto služby nabízí rovněž disponuje dostatečně zkušeným vedením a personálem v oboru.

Přísnější dohled nad smlouvami a plnými mocemi

Proč je tento krok tak moc důležitý vysvětlíme jednoduše. Představte si, že dáváte svoji libovolnou nemovitost pod křídla realitní kanceláře k jakémukoliv typu pohybu či údržby. Ta od vás zcela pochopitelně potřebuje plnou moc, aby mohla v určitých ohledech jednat za vás. A právě ono předávání plné moci je kamenem úrazu, kterého se celá řada klientů bojí. Všechny podezřívavé ale zajisté uklidní, že se v tomto roce opět zvýšil i dohled a požadavky na veškeré tyto zmíněné druhy smluv a podmínek.

Konkrétně jsou nyní plné moci stanoveny zákonem a jejich rozsahy jsou přesně dány podle požadavků klienta a realitní kanceláře. Nebudou tak nadále existovat individuální moci, kdy má každý klient naprosto odlišně konstruovanou a sepisovanou plnou moc. Všechny se nově budou muset řídit normalizovaným základem, který si v rámci povolených možností upraví klient a kancelář podle svých vlastních uvážení.

To Top