Dům

Hutní materiál – všestranný a recyklovatelný

hutní materiál
pixabay.com

Hutní materiál je nepřehlédnutelnou součástí nejrůznějších staveb a konstrukcí. Jen málokdo však ví, že je z velké části recyklovatelný. A to dokonce ve větší míře, než řada ostatních věcí. Toto upravené železo je možné v případě nepotřeby vzít a opět jej použít k výrobě nové oceli.

Hutní materiál je svým způsobem ekologicky zpracovatelný. Navíc jeho využití je více, než bohaté. Pod tímto pojmem si lze totiž představit přemíru libovolných produktů, které je možné nejenom dobře recyklovat, ale mají především široké užití.

Betonářská ocel do základů                                     

Ač si to velká spousta čtenářů možná ani neuvědomuje, tak typickým hutním materiálem je betonářská ocel. S ní se setkáváte při realizaci jakýchkoliv betonových ploch, jakými jsou základové desky, pasy, sloupy a jiné konstrukční prvky.

Betonářská ocel nabývá odlišných parametrů, a to hlavně z pohledu průměru a délky žebírkovaného drátu, s nímž můžete následně pracovat. Narazit však lze i na ostatní typy hutního materiálu.

Profilová ocel a kari sítě

Typickým příkladem je profilová ocel, kari sítě, jakly, trubky a mnohé další výrobky. U všech platí stejná možnost recyklace a hlavně vlastnosti, jež jsou oceli zcela vlastní. Je to vysoká míra pevnosti, odolnosti a opracovatelnosti. S pomocí hutního materiálu postavíte základy pro své budoucí domy, zahradní domky či kovové konstrukce libovolného tvaru a velikosti.

Železo je všudypřítomné, a to nejenom díky velkému množství výrobců, ale také samotné přírodě, z níž pochází. Takže, ať už máte jakékoliv ekologické předsudky, vězte, že hutní materiál není ničím špatným a nemusíte se mu jakkoliv vyhýbat. Recyklovatelný prvek, který vám pomůže v mnohých situacích a na stavbách. Jen pro zajímavost uvedeme, že výše uvedené produkty jsou minimálně ze 60 % recyklovatelné.

To Top