Dům

Údržba střešních oken není ničím náročným

střechy
pixabay.com

Střešní okna jsou nedílnou součástí podkrovních nemovitostí. Praktický doplněk objektu, s pomocí něhož prostupuje dostatek světla do interiéru a zároveň představuje originální a nepřehlédnutelnou dominantu dané místnosti.

Jestliže máte doma střešní okna, popřípadě uvažujete o jejich pořízení, jistě se zamýšlíte nad jednou zásadní věcí. Jak probíhá údržba takového prvku? Je čištění snadné a co všechno je vlastně třeba dělat? Na tyto a mnohé další otázky vám odpovíme prostřednictvím následujících řádků.

Střešní okna a jejich údržba

Zakoupíte-li si kvalitní střešní okna, pak vězte, že slovo údržba se pro vás stane něčím téměř zanedbatelným. Rozhodnete-li se investovat do populárního zasklení Titan Glass, počítejte se speciální venkovní vrstvou, kterou lze do jisté míry označit za samočistící.

Taková střešní okna se myjí za pomoci slunce, jež rozpouští nečistoty a deště. Ten je naopak smývá. Jedinou vaší péčí bude navlhčený hadr, s pomocí něhož omyjete vnitřní rámy od prachu, a to jak ty dřevěné, tak plastové.

Střešní okna, to samozřejmě není jenom sklo a rám. Jednou za rok byste měli věnovat péči pantům. Pokud je jejich výrobním materiálem ušlechtilá ocel, čeká vás jednoduché namazání právě v uvedeném časovém intervalu.

Ani s jednou z výše prezentovaných činností navíc nebudete mít jakoukoliv složitou práci, protože dnešní střešní okna jsou výklopná o sto osmdesát stupňů.

Pečujte nejenom o střešní okna

Jestliže pořízená střešní okna doplníte o nejrůznější žaluzie, rolety a další prvky, neměli byste zapomínat ani na tyto důležité části vaší střechy. I v tomto případě vás však potěšíme. Při pořízení kvalitního zastínění se stane vaší čistící výbavou pouze navlhčený hadřík, s nímž prodloužíte životnost takového výrobku na dlouhá léta. Tak snadná údržba potěší bezpochyby každého.

To Top