Volný čas

Jak efektivně čistit příbory, aby se na prostřené tabuli krásně leskly?

zdroj: pixabay.com


Příbory jsou nedílnou součástí prostřené tabule. Ačkoli králové používali k jídlu především ruce, a proto se jim často přezdívá nástroj králů, nejen ve společnosti, ale i v rodinném kruhu používáme při jídle příbory. Pokud chcete, aby to na vámi prostřeném stole krásně vypadalo a příbory se jen leskly, musíte se o ně patřičně starat.

Jak čistit příbory?

Zašlé příbory jen málokoho naladí na dobré jídlo, co si budeme povídat. Pokud je na příborech jasně viditelné jejich stáří a zkrátka nevypadají nikterak přitažlivě, určitě se jimi nebudete chtít chlubit na prostřené tabuli. Nabízí se tedy otázka, jak zašlé příbory efektivně a zároveň šetrně vyčistit. Způsobů existuje hned několik, stačí si mezi nimi jen vybrat.

Způsob první: voda od brambor

Rada týkající se čištění příborů našich babiček zněla jasně: pokud jsou vaše příbory zašlé a drží se na nich nevzhledný matný povlak, vložte je do hrnce, ve kterém jste vařili brambory. Pozor, voda musí být horká, jinak to nebude mít ten správný efekt! Příbory nechte ve vodě cca 10 minut a poté je umyjte pod čistou vodou.

Způsob druhý: čištění ultrazvukem

Pohodlný způsob čištění slibují ultrazvukové čističky, které jsou fenoménem poslední doby. Nabízí efektivní a vysoce šetrné čištění, o které se nemusíte starat. Stačí příbory vložit do čističky a o nic víc se nemusíte starat – veškerou práci za vás převezme ultrazvuková čistička.

Způsob třetí: octová lázeň

Do třetice všeho dobrého lze zašlé a matné příbory vyčistit s pomocí octa. Ten se v domácnosti nikdy neztratí a pomůže vám i se zašlými příbory. Připravte octovou lázeň: půl litru horké vody smíchejte se lžíci octa, promíchejte a do lázně na 15 minut ponořte příbory, které chcete vyčistit. Po uplynutí doby pouze opláchněte pod tekoucí vodou.

To Top