Volný čas

Nosíte dioptrické brýle? A umíte je správně čistit?

zdroj: pixabay.com

Nošení dioptrických brýlí není žádná ostuda, nosí je každý třetí z nás a v posledních letech je na ně čím dál častěji hleděno jako na vkusný módní doplněk. Výběru dioptrických brýlí zpravidla věnujeme hodně času, pečlivě vybíráme, které z nich nám nejvíce padnou a stejně tolik času a pozornosti bychom měli věnovat i jejich čištění. Správnému čištění, ve kterém ale hodně lidí bohužel pokulhává.

Umíte čistit dioptrické brýle?

Kvalitní dioptrické brýle nejsou zrovna nejlevnější záležitostí a rozhodně je nepořídíte za hubičku. Cena se může vyšplhat od tisícovky až po několik tisíc korun, což rozhodně není málo. Ať už do brýlí investujete jakoukoli částku, určitě chcete, aby vám vydržely co možná nejdéle. V tom případě se ale o ně musíte řádně starat a vhodně je čistit. Jak správně na to?

Co používat na čištění skel?

Lidé nosící brýle se často uchylují k tomu, že si brýle jen tak ledabyle vyčistí třeba cípem trička nebo zkrátka něčím, co mají zrovna po ruce. Pro brýlová skla to ale není ta nejlepší volba. Na čištění brýlových čoček byste měli používat jedině utěrku z mikrovlánka, která je k nim nejšetrnější. Na rozdíl od papírových kapesníků nebo třeba rukávu trička, což jsou materiály, na kterých ulpívá prach a ačkoli ho nevidíte, jeho drobné částečky postupně brýlové čočky poškozují.

Šetrné čištění i hůře dostupných míst

Brýle se neskládají jen z čoček, bohužel mnoho lidí čistí pouze je. Co ale prostory mezi čočkami a obrubou? To jsou hůře dostupná místa, kde se usazuje špína, která ale nemusí být na první pohled vidět. Nejlepším a nejšetrnějším způsobem čištění i takto hůře dostupných míst jsou ultrazvukové čističky, které dané předměty čisti opravdu velmi jemně a bez sebemenšího rizika poškození.

To Top