Kuchyně

Jak může vypadat budování kuchyně na míru?

pixabay.com

Kuchyně na míru jsou mnohem častěji žádané a jejich oblíbenost strmě stoupá nahoru. Není se čemu divit, protože za cenu srovnatelnou s kuchyněmi obyčejnými máte možnost zakoupit nábytek stylizovaný užitím i vzhledem přesně podle vašich představ. Jak ale spolupráce s profesionály může v takovém případě probíhat?

Kuchyně na mír se nejdřív navrhují do detailu

Tou první věcí, kterou musíte učinit je najít firmu. Někdy se výrobě kuchyní věnují i všeobecný tesaři, ale existují specializované společnosti na výroby jako například kuchyne-pavlik.cz. Tyto společnosti po kontaktu nejdříve navštíví prostor, nebo si vyzvednou přesně dané parametry umístění budoucí kuchyně.

Následně si vy jako klient máte možnost vybrat z materiálů a dekorů, které si přejete užívat při výrobě kuchyně. K většině těchto věcí je k dispozici od společností vzorník, kde si dekor prohlédnete na oko i odzkoušíte případné profilování, pokud jej daný vzor má. Například u dřev je vzor naprosto neodmyslitelnou součástí, bez které by tento materiál postrádal význam. Následně když máte domluvené uspořádání, rozměry i celkové užití materiálů přichází na řadu grafický návrh. Trojrozměrný návrh nejdříve zasílají společnosti k odsouhlasení a teprve v ten moment, kdy odsouhlasíte se kuchyň posouvá směrem od návrhu k realizaci.

Realizace kuchyně a její stavba

Doba za jak dlouho se kuchyně na míru vyrábějí opravdu přesně stanovit nejde. Záleží vždy na složitostech, materiálu ale i na aktuálním vytížení dané společnosti. Většinou se ale pohybujeme s rezervou v řádu týdnů.

Jakmile je kuchyň kompletně vyrobená, tak ji společnosti samostatně dovážejí vlastními prostředky přímo k vám. Následně by se společnost měla postarat i o kompletní sestavení vaší nové kuchyně. Stává se tak úplně běžně, ale pochopitelně máte možnost kuchyň i kompletovat zcela sami. 

To Top