Kuchyně

Jak může vypadat kuchyně na míru? Vše záleží na vaší fantazii a očekávání!

pexels.com

Kuchyně na míru jsou v posledních letech velice často poptávaným sortimentem. Mohou za to především fakty, že dokáží dokonale nakládat s praktickým prostorem v kuchyni, a zároveň jsou jejich ceny dost podobné jinak sériově vyráběným kuchyním podobného typu. Víte ale, jaké všechny druhy materiálů se u kuchyní vyrábí?

Rustikální kuchyně se opět vrací mezi trendy

Před mnoha lety byl rustikální nábytek naprostým vrcholem exklusivity. Pochopitelně to bylo v době, kdy nebyla celá řada výrobních procesů tak dokonalá a automatizovaná. To se nakonec odrazilo v tom, že se dávala přednost výborně opracovaným materiálům v podobě, jakou mají v přírodním stavu.

Rustikální kuchyně na míru a celkově jakýkoliv rustikální nábytek tak symbolizuje přírodní pojetí celého interiéru. Ve většině případů se jedná o lehce opracované a většinou lakované dřevo, které dává na okrasu svojí vnitřní kresbu s letokruhy. Mimo samotného materiálu a jeho minimálního opracování je zde ještě charakteristický tvar. Můžete počítat s tím, že rustikální kuchyně budou mnohem robustnější a bytelnější už na první pohled, než jejich moderní obdoby.

Moderní kuchyně s moderními prvky září čistotou

Naopak moderní kuchyně dbají na maximální estetiku. Najdeme zde celou řadu různých materiálů i barev, které působí vysoce esteticky a jednoduše už na první pohled. Tím se od rustikálních kuchyní liší opravdu nejvíce.

Moderní kuchyně na míru bude méně barevná, drobnější a mnohdy budou používány praktické povrchy, jako například nerezové pracovní desky. V domácnostech se moderní kuchyně využívají přibližně stejně často, jako to bývá u rustikálních. V profesionálních kuchyních ale dnes uvidíte víceméně pouze prvky moderní estetické kuchyně se vším, co k ní patří.

To Top