Reality

Jak se ideálně vyrovnat se zdražováním energií v případě velkých nemovitostí?

pexels.com

Inflace, která prochází napříč Českou republikou v posledních měsících, je naprosto šílená. V kombinaci s krizí kolem války na Ukrajině je tak jedním z velice negativních dopadů zdražování všech druhů energií. Jak se s ním ale vyrovnat v případě rozsáhlých nemovitostí, kdy nemusí být ani jemné zdražení zrovna nejnižší částkou? Pár rad vám dáme právě dnes.

Nechte si pomoci od správy nemovitostí

Jednou z možností je obrátit se na profesionály z realit. Důvod? Správa nemovitostí je velice kompletní služba, která obsahuje celé množství dílčích služeb. Ty se týkají nejen provozu nemovitosti, ale také jejího obsazení, daňové optimalizace a celé řady dalších záležitostí. Typicky správa činžovních domů věnuje komplexnímu vedení nemovitostí velkou část své pozornosti. Poradenství, kde a jak zařídit nejlepší zdroje energií, tak může být jeho součástí.

Inteligentní hlídání levných pásem

Určitě víte, že energie můžete odebírat v levném a drahém tarifu. Ten levný tarif je většinou v době, kdy je spotřeba v síti poměrně nízká, a proto se také distribuuje za nižší cenu. Toho umí využívat nejen časové, ale i detekční chytré přístroje. Například bojlery, které dokáží ohřívat vodu pro topení především v době, kdy je právě levnější tarif.

Skenování stavu energetického trhu

Rozhodně není zas tak jednoduché přejít od jednoho poskytovatele k druhému. Pokud se o to pokusíte, tak můžete nejspíš čekat celou řadu pokusů o přivedení vás zpátky, nebo dokonce o odrazení z tohoto kroku. Ve všech těchto ohledech ale buďte neústupní. Před podpisem smlouvy, která by se i mohla jinak zdát výhodná, si vždycky projděte aktuální dění na místním energetickém trhu. Jednoduše tak zjistíte, zdali je „výhodná“ nabídka opravdu výhodná i bez uvozovek.

To Top