Reality

Které nemovitosti mají v České republice největší potenciál do budoucnosti?

pixabay.com

Nemovitosti celkově, mají obrovský potenciál. Víceméně každá nemovitost už dlouhodobě jenom získává na svojí ceně, a je tak jasné, že její držení a provoz vždycky vyjde v příjemných kladných hodnotách. Pochopitelně i tady ale platí, že ne každá investice má stejnou zpětnou návratnost, nebo možnost na co největší monetizaci.

V rámci dnešního článku se tak podíváme na pár takových nemovitostí, které mají už dlouhodobě stoupající potenciál, a proto se investice do nich jednoznačně vyplatí.

Pozemky v lukrativních lokalitách

Pozemek se rozhodně nedá řadit přímo mezi nemovitosti jako takové. Každopádně ale může být jednou z věcí, na které se v rámci realitního trhu může v dnešní době opravdu hodně vydělat. Cena samotných pozemků v současnosti dlouhodobě stoupá. Především potom v těch lokalitách, které jsou lukrativní pro výstavbu rodinných domů.

Činžovní domy ve velkých městech

Velká města v České republice začínají mít nepříjemný problém s tím, že nedokáží zájemcům o páci a život nabídnout dostatek ubytování. Základním kritériem je totiž co nejnižší cena, protože je pro většinu nově příchozích do velkých měst přechod poměrně velkým finančním šokem. Nejčastěji vyhledávané pojmy jsou tak činžovní domy Praha, a další podobné nemovitosti. investice do nich, je rozhodně jednou z těch, které se dlouhodobě vyplatí.

Drobné investice do garáží

Většinou se ale bavíme o takových investicích, které se pohybují v milionech korun. Pokud plánujete menší investici, tak je zajímavou možností koupě garáží. Garáže jsou už dost nedostatkové jak u menších, tak i v případě větších měst. Dvojnásob v případě, kdy se jedná o garáže, které jsou vybaveny inženýrskými sítěmi. Na základě přítomnosti elektrického proudu, nebo dokonce vytápění, se cena garáží výrazně mění.

To Top