Dům

Jak se na jaře postarat o trávník? Máme 4 užitečné rady!

zdroj: pixabay.com

Tak už jsme se konečně dočkali příchodu jara! Příroda okolo nás se pomalu probouzí z dlouhého zimního spánku a majitelům zahrádek začíná období, ve kterém budou muset svůj volný čas věnovat starosti o svou zahradu. Mimo jiné je zapotřebí postarat se o trávník, který si po zimě vyžaduje vaší pozornost. Máme pro vás několik užitečných rad, které při starosti o trávník na zahradě určitě oceníte.

Rada první: dejte trávníku čas

I když se vám možná holá místa na trávníku nelíbí a ani jeho barva se vám nezdá kdovíjak lákavá, musíte trávníku nechat dostatek času na to, aby se po dlouhých zimních měsících probudil. Tráva se s příchodem jara postupně zotavuje z období vegetačního klidu, v tuto chvíli není radno nic uspěchat, proto počkejte, až se teploty umoudří a oteplí se. Tehdy tráva začne sama od sebe růst.

Rada druhá: odstraňte to, co na trávník nepatří

Chcete-li trávníku pomoci se co nejdříve zotavit, použijte na něho vertikulátor. Díky tomuto šikovnému pomocníkovi provzdušníte travní drny, což způsobí, že se trávník nejen provzdušní, ale zároveň dojde k proříznutí kořenů, ke kterým se pak dostane více živin vláhy i sluníčka. Díky práci vertikulátoru odstraníte z trávníku plísně i staré prsty vytvořené mechem, které trávník zbytečně dusí.

Rada třetí: zbavte se holých míst

Je možné, že po zásahu vertikulátoru vzniknou na vašem trávníku holá místa, která nebudou na pohled vypadat dobře. V takovém případě je zapotřebí sáhnout po kvalitním osivu. Vybírat můžete z několika druhů, doporučujeme pořídit takové osivo, které se vyznačuje rychlou klíčivostí, abyste se holých míst zbavili co možná nejrychleji.

Rada čtvrtá: zajistěte trávníku živiny

Na jaře tráva nejen roste, ale zároveň sílí, což je důvod k tomu, abyste trávníku zajistili živiny. Důležité je především fosfor draslík a dusík. Poohlédněte se proto po travním hnojivu, které tyto látky obsahuje – na trhu jich je k dostání nepřeberné množství takže určitě máte z čeho vybírat. Při manipulaci s ním používejte pracovní rukavice.

To Top