Dům

Když nevíte, co s paletou, zvolte výkup palet

palety
pixabay.com

Palety jsou bezpochyby naším dlouhodobým a věrným pomocníkem. Potvrdit to mohou nejenom dopravci, ale i skladníci, včetně běžných lidí, kteří si z palet vytvořili třeba paletový nábytek. Paleta je hodně používaným produktem, jenž je zhotoven ze dřeva. I když jde o kvalitní dřevo, přesto postupem času dochází k opotřebení ne-li poškození palety.

Každého člověka v takový okamžik napadne, že paletu buď vyhodí nebo ji rozštípe a spálí. K takovému scénáři ale nemusí docházet. Existuje totiž daleko lepší a efektivnější cesta.

Využijte výkup palet

Je to výkup palet, který nabízí spousta dodavatelů nových palet. Služba, jež vás zbaví nejenom staré a nepotřebné palety, ale ještě přinese nějaké peníze k dobru. Ano, palety jsou totiž s přihlédnutím k jejich opotřebení vykupovány za poměrně zajímavé ceny. Díky tomu můžete „zabít dvě mouchy jednou ranou“.

Nejvíce peněz pochopitelně dostanete za ty nejpoužívanější výrobky. Mezi ně patří euro paleta, která nabývá přesných rozměrů 1 200 x 800 mm. Existuje i několik tříd opotřebení, podle nichž je zákazníkovi vyplácena příslušná odměna.

Jestliže máte velké množství palet v řádu desítek až stovek a neupotřebíte je, vyplatí se najít odběratele, který si takové palety i sám vyzvedne. Tím pádem vám odpadají problémy s dopravou. Obvykle je to u množství 300 kusů a více.

Vyměňte starou paletu za novou

V okamžiku, kdy najdete specialistu na výkup palet, můžete při vracení těch starých využít i přidružených služeb. Mezi ně pochopitelně patří opravy palet. Za mírný poplatek dojde k vyspravení vaší palety a vy ji použijete znovu. Popřípadě vsadíte ještě na poslední řešení, kterým je nákup nové palety. Její cena bude díky realizovanému výkupu zase o něco nižší.

Vyberte si ve svém okolí profesionála na palety. Ten vám vše výše uvedené zajistí v rámci svých komplexních služeb.

To Top