Dům

Jak šetřit vodu na zahradě? Máme šikovné tipy!

zdroj: pixabay.com

O šetření vody v domácnostech se toho napsalo i napovídalo už spousta, co se ale příliš neřeší, je úspora vody při péči o naše zahrady. I tam je během sezóny potřeba vodu používat, ať už třeba na zalévání záhonku, zavlažování trávníku nebo na napuštění bazénu. Pokud nechcete s vodou příliš plýtvat, určitě si přečtěte náš dnešní článek, ve kterém vám dáme několik tipů, jak vodu na zahradě šetřit. Budete mile překvapeni, jak snadno to jde!

Zavlažujte ráno, nikoli večer

Drtivá většina lidí má v sobě zakořeněnou představu, že pro zavlažování je ideální denní dobou večer. Možná i vy proto k tomuto úkolu přistupujete ve večerních hodinách. Pravda je ale taková, že zavlažovat byste měli ráno, kdy je půda vystydlá a závlaha se tak využije na maximum. Je to nejen ekologičtější, ale i ekonomičtější. Abyste vodu opravdu šetřili, neměla by vám na zahradě chybět nádrž na vodu, do které je možné zachytávat dešťovou vodu, a tu poté k zavlažování zahrady využít.

Bazén vybírejte s rozvahou

Spotřeba vody na zahradě se v létě týká především bazénů, kterých můžeme na českých zahradách vidět opravdu nespočetné množství. Není žádným překvapením, že napuštění bazénu spolkne opravdu velké množství vody, proto doporučujeme, abyste velikost bazénu vybírali opravdu pečlivě. Pokud víte, že si do bazénu skočíte jednou za 14 dní, když na vás zrovna přijde nálada, nepotřebujete k tomu obrovský bazén, který nevyužijete. Jiné je to v případě, kdy máte děti, u kterých víte, že budou v bazénu trávit veškerý volný čas, tehdy se vyplatí investovat do většího bazénu a nad spotřebou vody přimhouřit oko.

Zamyslete se nad pořízením automatického zavlažování

Automatické zavlažování je trendem poslední doby. Jeho výhodou je, že šetří váš čas a zároveň i vodu a to až o 70 % oproti ručnímu zalévání. Levnější variantou je zavlažování manuální, kde je potřeba pro spuštění vody otočit kohoutkem. Pohodlnější alternativou je automatické zavlažování, které funguje na časovém spínači, kdy si můžete nastavit intervaly i délku zavlažovacího cyklu.

To Top