Byt

Jak ušetřit na energii? Zkuste to se stínící technikou.

www.pixabay.com

zaluzieCeloročně příjemné prostředí, nastavitelná propustnost světla, velká úspora peněz a energie – to vše vám nabízí kvalitní venkovní stínící technika.

Předokenní venkovní žaluzie funguje jako skvělá tepelná izolace a to zajišťuje právě i motorické řízení, kterým jsou rolety ovládány. V létě když pálí slunce, tak žaluzie zatáhnete a jste chráněni před intenzitou paprsků a rovnou vám to zajistí příjemnou teplotu. Naopak v zimě slouží jako velmi praktická izolace. A to jak od chladna, tak i hluku. Takže pokud bydlíte v rušné ulici, je pro vás venkovní žaluzie ideálním řešením. Velmi doporučovány jsou i lidem, kteří bydlí v přízemí a mají nedostatek soukromí. Díky dlouhodobé životnosti jsou opravdu zajímavou investicí.

Žaluzie vám na rozdíl od rolet umožní lépe regulovat množství světla, které si pustíte do interiéru prostřednictvím lamel. Jestliže chcete svou stínící techniku do posledního detailu ovládat, zvolte venkovní žaluzie.

Tento typ žaluzií se ideálně hodí nejen do bytu a domu, ale jsou vhodné i pro vaši kancelář nebo pracovnu. Žaluziemi je možné zastínit velké i malé plochy. Díky motorizace si můžete pohodlně regulovat ovládání.

Obecně se uvádí, že při využití kvalitní stínící techniky uspoříte na energii celého domu zhruba 20 až 25 %. Pokud nastanou nějaké úniky tepla, tak je možno provést termovizní měření, které zjistí rozložení tepla díky změření hustoty infračerveného záření a to před použitím venkovního stínění a pak po jeho použití.

 

zaluzie2

To Top