Byt

Proč venkovní rolety?

www.pixabay.com

roletyvenkovni Na rozdíl od použití klasických žaluzií, které se instalují v interiéru, jsou venkovní rolety zajímavou investicí, protože díky tomu, že se instalují z uliční strany okna, umí mnohem více izolovat a to nejen světlo ale i co se týče pronikáni hluku z venkova. Proto venkovní rolety ocení lidé, kteří žijí v rušných ulicích měst a hluk jim neustále otravuje život.

Velmi zajímavá je instalace rolet na balkón. Má to hned několik výhod. Brání proti větru, takže už se vám nebude stávat, že budete mít poničené květiny, budete tam mít tepleji, protože mají i izolační funkci. Rolety vám taky zajistí klid od otravného hmyzu. Nebude vám na balkón pršet ani sněžit. Sníží se vám tak celkově náklady na topení, protože vám vznikne takto izolační vrstva. A výhodu mají i v létě, protože vás budou chránit před intenzivním slunečním světlem a vznikne vám na balkóně přijatelná teplota.

Další funkcí je ochranná a to proti zlodějům a vandalům. Takže je možnost je využít do výloh obchodů, ale i domu a bytu. Když se budete chystat někam na více dní odcestovat, budete mít jistotu, že se přes okna nikdo nedostane dovnitř. Aby to ochrana byla ještě větší, tak existují i uzamykatelné venkovní rolety a jistota bude ještě větší.

Co se týká ovládání rolet, existuje několik variant. Můžete využít ruční ovládání popruhem, roční šňůrou, skládací klikou, skládací s odjímatelnou klikou a nebo motorické. Záleží jen na vás a vašich požadavcích.

Pokud se rozhodnete koupit tento typ rolet, zajistí vaší domácnosti estetický i ekonomický prvek, o který se nemusíte starat.

To Top