Inspirace

Jak vypadají a fungují ultrazvukové čističky

ultrazvuk.eu

Ultrazvukové čističky jsou skvělým způsobem, jak se zbavit nečistot na těch nejméně přístupných místech kovových povrchů. Lze v nich čistit jak malé předměty a šperky, tak i celé strojní součástky. Obsluha i vstupní náklady pro čističky jsou přitom opravdu minimální.

Jaké výhody ultrazvukové čističky nabízí

Čištění ultrazvukem je poměrně mladá technologie, která ale získala ve světě velkou oblíbenost. Důvod? Je extrémně jednoduchá, šetrná, a navíc i levná. Při čištění drobných předmětů, jakými jsou například šperky se můžeme často potýkat s tím, že se nám nepodaří vyčistit ty nejmenší záhyby a místečka. Stejně tak musíme u citlivých povrchů jako je zlato a stříbro dávat pozor na to, abychom je mechanickým čištěním jednoduše neporušili.

V ultrazvukové čističce žádné mechanické součásti nenajdete, a to je přesně ten důvod, proč je zároveň velice šetrná při čištění. O samotný proces se starají specializované emulze, které se plní do nerezové vany a zcela se do nich potápí čištěný předmět. Tekutá emulze je navržená tak, aby dokázala zatéct i do těch nejhůře přístupných míst a pomocí rentgenového vlnění odstranila nečistoty. Zkrátka preciznost a šetrnost v jednom.

Variabilní cena a široké využití

Zatím co všechno zní až moc dobře a nejspíš čekáte na verdikt podle cen, za které ultrazvukové čističky dokážete pořídit. Zcela upřímně se dá říct, že ani cena sama o sobě nemá šanci zklamat naprostou většinu zákazníků. Ta je totiž opravdu variabilní v závislosti na velikosti čistící vany a tím pádem i výkonu a dalších faktorů, které se s ní pojí. Náklady pro hobby tak mohou být opravdu jen v řádu několika tisíců, a naopak pro velké společnosti je zde stále možnost udělat kompromis v ceně a výkonu tak, aby se vám investice do ultrazvukové čističky co nejdříve vrátila zpět.

To Top