Inspirace

Jakým způsobem se starat o matrace, aby měly co nejdelší životnost?

Prémiové matrace rozhodně nejsou záležitostí, kterou bychom mohli zařadit mezi ty nejlevnější položky. Jenže zároveň mají opravdu velký přesah v tom, že vám nabídnou neopakovatelné podmínky v rámci vašeho odpočinku a spánku.

Abyste si ale mohli užívat výhod, které vám dávají prémiové matrace na sto procent, tak potřebují i pravidelnou péči. My se dnes podíváme na to, jakými možnostmi můžeme životnost matrací prodloužit.

Používejte rošty, které jsou pro ně určené

Podklad jako takový opravdu dělá velké věci. Víceméně všechny matrace můžete dávat na pevný podklad, a nebude s tím žádný problém. Pokud potom volíte rošty, tak je dobré myslet na to, aby byla matrace na podobné rošty upravená. To většinou zjistíte z nějakého příbalového letáčku, nebo popřípadě informace můžete získat od obsluhy v obchodech.

Pravidelné čištění je základem

Matrace s pravidelné převlékaným ložním prádlem rozhodně nemají tak velké problémy s čistotou, jako když je měněné až ve „špinavém stavu“ na první pohled. I tak je dobré ale matrace pravidelně čistit, čímž můžete předejít jejich neřešitelnému znečištění.

Otázkou ale je, jaké čištění zvolit. Vydrhnout matrace speciálními přípravky a následně je nechat opravdu dlouho a pečlivě schnout, by nemělo ublížit žádné. Pokud ale máte například matrace ze studené pěny, tak je dobré se vyhnout parnímu čištění za příliš vysokých teplot.

Matrace nezatěžujte celodenně

Moderní matrace dnes již mají takzvaný paměťový efekt. To znamená, že se přizpůsobují podle zátěže, která na nich leží. Pokud se tak vyspíme a následně necháme matraci pokrytou peřinou a podobnými lehkými věcmi, tak matrace obnoví svůj tvar. Pokud bychom ale celodenně zatěžovali těžkými předměty matraci, tak tento efekt postupně začne ztrácet na účinnosti.

To Top