Dům

Jak vytvořit zahradní jezírko ? Návody, tipy, a inspirující nápady

onedecor.net

Vlastní zahradní jezírko je pravděpodobně sen mnoha amatérských zahradníků.

Zvuk vody, svěží jezírka a plavající ryby vytvářejí opravdovou oázu klidu. Zahradní rybníky se hodí do každého zahradního stylu a na velikosti zahrady nezáleží. Můžete však vytvořit zahradní jezírka, které by měly splňovat předpoklady pro zvolené místo a mnoho inspirativních nápadů pro rybníček ve vlastní zahradě najdete v dnešním článku.

 

 

  • Měli byste nejprve vybrat typ rybníku. Můžete koupit zahradní jezírka, nebo je postavit. U hotových kusů je daný tvar a prostě musíte vykopat vhodný otvor.
    S fólií z rybníka má jeden větší rozsah, pokud jde o tvar a velikost rybníka. Možnosti návrhu jsou v tomto případě téměř neomezené. Před položením zahradního rybníka je dobré zaměření. Nejdříve byste měli vybrat místo pro rybníček. Pokud chcete mít vlastní oázu vždy v pořádku, oblast vedle terasy je nejlepší. Na nerovnorměrném pozemku byste měli umístit zahradní jezírko na nejnižším místě pro krásnou terénní úpravu.

 

 

 

  • Pokládání zahradních jezírek není tak náročný úkol a je také úspěšný pro zkušeného amatérského zahradníka. Klasický zahradní jezírko je postaveno s různými hloubkami vody a stupňovitými přechody. Na břehu je mělká bažinatá zóna, která prochází do mělké vodní zóny. Ve středu rybníka vzniká hlubinná zóna. Poté, co jste vybrali místo pro zahradní jezírko, měli byste nyní označit obrys rybníka. Můžete použít nástřikovou barvu nebo nakreslit čáru do písku. Potom zvednete podlahu z vodních zón.

 

        

 

 

 

Zdroj : onedecor.com

To Top