Reality

Jaké nemovitosti v Praze mají největší perspektivu v rámci investic?

unsplash.com

Dnes už se dá říct, že víceméně jakékoliv nemovitosti mají jakousi perspektivu. Zásadním důvodem je především ten fakt, že se dnes pohybuje cena všech typů nemovitostí a pozemků vzhůru. V mnoha ohledech se dokonce jedná o opravdu strmý vzestup cen, které jsou především pro lukrativní oblasti enormní.

I tak jsou ale nemovitosti, které dokáží v rámci investičních plánů nad ostatními zásadně vyčnívat. Jednou z takových nemovitostí také není nic jiného nežli bytový dům v našem hlavním městě.

Nedostatek dostupného bydlení je dlouhodobý

Hlavním důsledkem je fakt, že dostupné bydlení pro mladé studenty a přicházející pracovníky, je v Praze opravdu extrémní vzácností. Většinou jsou totiž dlouhodobě dostupné nemovitosti situovány spíše v centru města, kde jsou gigantické kupní ceny i nájmy, které si rozhodně student nebo řadový pracovník nemůže dovolit.

Tento fakt je navíc umocněný tím, že z ostatních částí republiky přicházejí víceméně neustále mladí, kteří chtějí lepší životní a pracovní podmínky, nebo jen hledají více zábavy. Dlouhodobě se tak Praha potýká s tím, že dostupné nájmy jsou víceméně zázrakem.

Činžovní domy mají velkou budoucnost

Ačkoliv má činžovní domy Praha zastoupené po stovkách, možná i tisících, tak je spousta z nich ve stavu, kdy nejsou pronajímány. Důvodů je spousta od nákladů na rekonstrukce, po neochotu majitelů. Takové nemovitosti na trhu ale rozhodně zaujímají pozici, která je pro ně naprosto zásadní.

Koupě levnějších i dražších činžovních domů má totiž svoje jasné výhody, které zkrátka nelze ignorovat. I v případě velice nízkých nájmů totiž při plném obsazení takových nemovitostí bývá návratnost investice do deseti let. Což je v rámci milionových investičních částek velice dobrá hodnota, kterou umocňuje i fakt, že nemovitost bude stále nabývat na ceně.

To Top