Reality

Jaké výhody nám mohou přinést přímo výkupy nemovitostí oproti realitním kancelářím?

unsplash.com

Při prodeji nemovitostí nejspíš budete řešit problém v podobě výběru subjektu, se kterým budete pracovat. Na jedné straně tady je možnost prodávat nemovitost takříkajíc na vlastní triko, ale rozhodně se v tomto případě jedná o dost riskantní záležitost, která ne vždy může dopadnout dobře.

Proto je většinou lepší variantou spolupráce s profesionály v realitním trhu, kteří mohou nabídnout profesionální služby. Proč se ale rozhodnout spíše pro společnosti s přímým výkupem nemovitostí, namísto realitních kanceláří?

Rychlost prodeje je naprosto zásadní

Pochopitelně je v tomto případě nejdůležitější rychlost prodeje. Díky tomu, že vykupující společnosti standardně opravdu nehledají žádné cesty k financování nákupů, můžete mít peníze opravdu velice rychle. Většinou se uvádí jeden až dva týdny na prodej nemovitosti a přibližně osmačtyřicet hodin na samotném vyplacení financí. Což je rozhodně mnohem víc než u realitních kanceláří.

Neplatíte žádné poplatky a provize

I v tomto ohledu je výkup nemovitostí mnohem přijatelnější nežli práce realitních kanceláří. Realitní kanceláře jsou zprostředkovatelem prodeje jako takového, nikoliv nákupčími. Proto pochopitelně budou požadovat za svoje služby odměny. A to nejen v podobě poplatků, ale také provize pro realizujícího makléře.

Výkupy problémových nemovitostí nejsou problém

Přímo výkupy mohou pomoci i v případě, kdy se dostane majitel do nouze. Příkladem mohou být možnosti využití výkupu nemovitostí s pokračujícím nájmem, nebo zpětným odkupem. Stejně tak pro některé společnosti není překážkou to, že je nemovitost v exekuci nebo dokonce i v exekuční dražbě. Díky těmto vlastnostem jsou pro spoustu lidí tyto společnosti jedinou cestou k tomu, jak prodat nemovitost za zcela reálné finance namísto nevýhodné ceny.

To Top