Inspirace

Proč jsou nádrže na dešťovou vodu nejlepší možností, jak uchovávat dešťovou vodu?

Nádrže na dešťovou vodu jsou rozhodně poslední a nejmodernější možností, jak můžete uchovávat a opětovně používat dešťovou vodu na svém pozemku. Jsou ale i technologií která je nejlepší?

Rozhodně se jedná o technologii, která je v současnosti nejdražší, pokud ji porovnáme s dalšími konkurenčními typy. Mimo nich se ale každopádně zásadně mění i výhody, nebo rozměry, které dokáží nabídnout.

Opravdu bezkonkurenční kapacita

Samotné nádrže na dešťovou vodu si mohou díky svému podzemnímu umístění dovolit mnohem větší rozměry, než je tomu u různých typů klasických nádrží uchovávaných zcela naopak na povrchu. Takové série jako jsou akumulační plastové nádrže na dešťovou vodu OZEANIS vám dokáží nabídnout jak menší kapacity, tak i neskromné tisíce litrů uchovávané tekutiny. Díky tomu vám tak mohou zásoby vydržet i na týdny období bez dešťů.

Estetika na prvním místě

Právě uložení v zemi je přitom největší výhodou také z estetického pohledu na věc, nejenom ze samotného pohledu, co se týče jejich kapacity. Jediné části nádrže, které jsou totiž viditelné na povrchu, jsou přístupové body. Jedná se tak o absorpční místa do systému a následně i poklop do nádrže jako takové, aby se do ní dalo nahlédnout i přistoupit.

Doživotní řešení bez starostí

Díky mnoha důležitým faktorům jsou nádrže na dešťovou vodu opravdu doživotním řešením, díky kterému tak můžete bez problémů myslet na uchovávání vody po příští desítky let. Základem je volba materiálu, kterým je velice odolný plast polyethylen. Ten se pojí s takzvanou formou kroužení. To je speciální technologie výroby, kdy jsou jednotlivé objekty tvořeny z jediného kusu plastu. Ten je pak za užití gravitační a odstředivé síly formován ve formách, díky čemuž tak neexistují žádné slabší sváry a spáry.

To Top