Volný čas

Jarní sezona už je na svém začátku! Máte připraveny veškeré pracovní oděvy na celoroční práci?

pixabay.com

Dlouhé zimní čekání je u konce a do svých zahrádek a osad se postupně vracejí nadšení zahrádkáři. Po zimě je opět všechno nehezké a také mnohé věci chybí. A právě ohledně pracovních oděvů mnozí hobby pracovníci přemýšlejí až na posledním místě. To je ale škoda, protože vám dokáže zpříjemnit každý den na zahradě!

Montérky se na zahradě nikdy nemohou ztratit

Jednou z věcí, které se na zahradě opravdu nemohou ztratit, jsou montérky. Obchody prodávající specializované pracovní oděvy a pracovní obuv jich nabízejí rovnou celé desítky. Vybírat si tak můžete z jednokusových overalů a kombinéz, nebo pak vybírat kompletní montérkové sady. Většinou ale lidé volí montérkové kalhoty a svršky k nim berou podle nálady. Silnější montérky jsou ideální při obtížnějších pracích, jako je například kácení, prořezy ovocných stromů nebo sekání trávy.

Pracovní obuv se vždy vyplácí

Na zahradě se určitě hodí i uzavřená pracovní obuv. Ono zašpinit si jakékoliv domácí kousky obuvi téměř nesmyvatelnou kombinací hlíny a všeho dalšího není úplně ideální. Oproti tomu pracovní boty jsou na to dělané. Proto mají specifické odstíny barev a také impregnovanou povrchovou úpravu, díky níž lze bláto a nečistoty vyčistit jak za sucha, tak i mokra. Bezpečná podrážka je potom velkým bonusem. Na zahradě se totiž pravidelně ztrácejí hřebíky a podobné věci, které jen neradi chcete najít v chodidle.

Pracovní oděvy a pracovní obuv včetně doplňků

Zapomínat byste neměli ani na nejzákladnější doplňky. Jedním z nich je pochopitelně velký výběr rukavic. Pogumované rukavice jsou ideální pro práci ve vlhkém prostředí, kterým jarní hlína pochopitelně je. Klasické plátěné rukavice pak ochrání před naprostou většinou třísek a mozolů způsobených manuální prací s různými nástroji.

To Top