Volný čas

Věci, které jste dost možná o nádržích na paliva netušili. Patří ale mezi jejich největší výhody!

eurotankdiesel.cz

Nádrže na paliva jsou sortimentem, který se stále častěji objevuje v soukromém vlastnictví. Objednávají si je především dopravní společnosti v osobní i nákladní dopravě, ale také mnohé zemědělské firmy. Nádrže na paliva jsou zkrátka ideální možností pro všechny firmy, které jsou závislé na neustálém pohybu svých vozidel. Mnozí ale s jejich soukromým vlastnictvím nesouhlasí. Možná proto, že netuší o jejich výhodách, které si dneska napíšeme.

Kovovým nádobám je konec. Nádrže na naftu výhradně z plastu!

Dříve byl standard, že se na klasické nádrže používaly některé druhy kovů a slinit. To je ale dávná historie, protože moderní bezpečné nádrže preferují plast. Jedná se konkrétně o slitinu polyetylenu, která patří mezi nejpoužívanější technologické plasty.

Vyznačuje se vysokou pružností, tvrdostí, a především velkou odolností vůči chemickému poškození směsi. Je tak naprosto ideálním materiálem na uchovávání agresivních a některých žíravých látek. Na bezpečnosti jim rovněž přidává i takzvaná metoda vykružování, kdy jsou celé nádrže na naftu a podobná paliva tvořena jediným kusem plastu. Díky tomu jim chybí jakékoliv spoje, které by jinak byly slabým místem v celém systému, hrozícím brzkou havárií.

Nádrže i dopravci splňují přísná zákonná kritéria

Nádrže nemůže prodávat ani vlastnit kde kdo. To stejné pochopitelně platí také o jejich výrobě. Materiály, které jsou pro nádrže použity, podléhají přísným normám a zákonům, podle kterých jsou testovány ve své odolnosti. Stejně tak i samotný výrobce či distributor musí splňovat celou řadu bezpečnostních a zákonných povinností, než dostane možnost prodávat nádrže na paliva. Samozřejmou součástí nádrží jsou také hasící systémy, kterými jsou vybaveny pro případ krizových situací.

To Top