Realitní kanceláře

Kam se pohnula čísla pronájmů v končícím roce 2020? Stále stoupají!

pixabay.com

Pomalu se blíží konec roku a s ním přichází každoroční bilancování, kolik a kde se pohnulo různých realitních změn. Jednou z největších a nejvíce sledovaných položek je pochopitelně také počet pronajímaných bytů s ohledem na největší města v republice jako je Praha, Brno a mnohé další. Jak se pohnul trend pronajímání nemovitostí v Česku během uplynulého roku?

O pronájmy je stále ohromný zájem a stoupá

Možná by se na základě počtu různých novostaveb mohlo zdát, že zájem o pronájmy nemovitostí už není ani zdaleka tak velký. Opak je ale pravdou, protože jak se říká, první pohled může klamat. Většina novostaveb na venkově a v menších městech patří právě starším lidem končícím bohatou kariéru, kteří opouštějí vír velkoměst jako je Praha. Naopak mladí přicházejí ve vidině mnohem kvalitnějších pracovních pozic a lépe placených příležitostí. A samozřejmostí je, že se nejdříve starají o dlouhodobý podnájem, než se rozhodnou k trvalé koupi nějaké nemovitosti vně Prahy nebo na jejím okraji.

¨

Podnikatelům se zalíbila správa činžovních domů

S tím je spojená další velká položka na těchto statistikách. Díky vysokému zájmu o podnájmy ve velkých městech se zároveň i zvyšuje počet podnikatelů a developerů, kteří buď budují nebo pronajímají velké nemovitosti v rámci Prahy a dalších měst. Pro všechny je potřeba zastřešit podnikání jistotou a nejčastěji se v této snaže obrací na realitní kanceláře. Správa činžovních domů je totiž službou, o níž opravdu extrémně vzrostl zájem a na základě posledních výsledků ji využívá stále větší procento podnikatelů. Není se ale čemu divit, protože kombinace naprosté finanční i materiální jistoty, ve spojení s právní a účetní pomocí z rukou pověřených specialistů, je univerzálním spojením, kterému se jen těžko říká ne.

To Top