Realitní kanceláře

Nejčastější problémy při pronajímání nemovitostí

zdroj: pixabay.com

Pronajímání nemovitostí se může z počátku jevit jako velice jednoduchá forma podnikání a přivýdělku, jenže při několika málo problémech se z ní může stát učiněná noční můra. S jakými problémy se často pronajímatelé nemovitostí potkávají a co jim dělá vrásky na čele?

Časté díry v nájemních smlouvách

Jednou z věcí, se kterou se profesionálové potkávají nejčastěji, jsou díry v nájemních smlouvách. Spousta majitelů totiž nechce investovat do spolupráci s realitními kancelářemi, které pochopitelně nabízí profesionální servis s možností právního zastoupení. Tím často vznikají smlouvy, kterých nakonec dokáží velice chytře využít ve svůj prospěch pronajímatelé a často tak vznikají nepříjemné škody a komplikace.

Správa bytů je pro vlastníky neznámý pojem

Nejen problémům se zastoupením v oblasti byrokracie se často dá vyhnout díky minimální investici. Správa bytů je unikátní služba realitních kanceláří a je schopná pojmout i různé druhy nemovitostí, včetně kanceláří či užitkových ploch.

A jak taková služba vůbec funguje? Správa bytů začíná vždy inventarizací a kompletním zapsáním jakéhokoliv majetku a stavu bytu. Před zahájením spolupráce se vždy podepisuje smlouva o takzvaném realitním zastoupení, která funguje jako přesně stanovená plná moc k řešení formalit i obtíží spojených s užíváním nemovitosti. Realitní kancelář poté samostatně vyhledává budoucí nájemníky a snaží se o maximální obsazenost vaší nemovitosti. Výhodou pro vás je, že pokud se to kanceláři nepodaří, tak ani tak nepřijdete o svoje peníze. Je totiž jedno, jestli je nedostatečná obsazenost či zdali klienti platí své závazky vůči majitelům nemovitosti. Realitní kancelář je garantem toho, že domluvený měsíční paušál dostanete přímo od kanceláře vy a nemusíte mít obavy o to, zdali nevzniknou nepříjemnosti spojené s finančními ztrátami či nedoplatky.

To Top