Dům

Kde všude se dají použít kari sítě

síť
pixabay.com

Kari sítě jsou hutním materiálem, se kterým se setkal bezpochyby každý. Jde o několik ocelových prutů přeskládaných přes sebe, jež jsou ve svých spojích svařeny. Tím je utvořena dostatečně pevná síť využívaná v mnoha oblastech.

My se v dnešním článku zaměříme na to, k čemu se kari sítě využívají nejčastěji. Na sféry, kde odvádí svoji největší práci a jsou značným přínosem.

Kari sítě ve stavebnictví

Jak asi každý čtenář tohoto článku správně tuší, jsou stavby objektů tím nejčastějším segmentem, kde můžete na kari sítěnarazit. V tomto ohledu vám tak trochu napovíme, že jde o železobetonové prvky, což prozrazuje spojení s betonem. A právě v něm plní tento stavební doplněk svoji největší úlohu.

Ocelové sítě se aplikují na podlahy rodinných domů, bytových objektů a jiných typů nemovitostí. Tam tvoří hlavní spojovací prvek betonového materiálu. Zajišťují odpovídající pevnost a pružnost betonu v kombinaci s dlouhou životností.

Kari sítě mohou samozřejmě nabývat odlišných parametrů, od tloušťky drátu, až po velikost ok. Tyto vlastnosti jsou úměrné budoucímu konstrukčnímu zařízení a výslednému použití. Není to ale jenom stavebnictví, kde se dostanete do kontaktu s kari sítěmi.

Praktickévyužití v zemědělství

Už letmý pohled na kari sítě vám prozradí, že tyto výrobky svým vzhledem silně připomínají klasické oplocení, jen v trochu hrubším provedení. A toho velice často využívají zemědělci a chovatelé nejrůznějších zvířat. S pomocí kari sítí lze vybudovat dosti účinné oplocení kolem celého pozemku. Sítě slouží k výrobě ohrad pro větší zvířata, kde zamezují jejich volnému pohybu.

Nespornou výhodou v tomto směru je fakt, že sítě pořídíte za velice přijatelné náklady oproti originálnímu a plnohodnotnému plotu s těmito technickými parametry. Při jejich dalším použití se meze rozhodně nekladou.

 

To Top